Trwa ładowanie...

Biura podróży podjęły decyzje - zapłacą za testy turystów lecących do Egiptu

Od 1 września turyści, którzy spędzą wakacje w Egipcie, muszą zrobić test na obecność koronawirusa. Są dwie dobre wiadomości. Można zrobić test taniej na miejscu, a druga - niektóre biura podróży podjęły decyzję o zapłaceniu za testy turystów.

Share
Testy w Egipcie za darmo
Testy w Egipcie za darmoŹródło: Wakacje.pl
d2bxghz

Od 1 września wszyscy podróżujący do Egiptu, w tym do kurortów, muszą zrobić test na obecność koronawirusa. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do 6. roku życia.

Test PCR można wykonać maksymalnie 72 godziny przed wylotem i zabrać ze sobą wynik na lotnisko lub skorzystać z udogodnienia zaproponowanego przez rząd w Egipcie i wykonać test na miejscu. Różnica jest w czasie i w cenie - w Egipcie taki test kosztuje 30 dolarów i jest wykonywany tuż po wylądowaniu na lotnisku (w Polsce to koszt ok. 550 złotych).

d2bxghz

Biura podróży zapłacą za testy

Obowiązek wykonania testów wzbudził wiele emocji wśród turystów i całej branży turystycznej, która w rozmowach ze stroną egipską reprezentowała stanowisko turystów. Finalnie testy trzeba zrobić, ale biura podróży nie dały za wygraną i podjęły decyzję bez precedensu. Zapowiedziały, że zapłacą za testy turystów lecących do Egiptu.

Za testy nie zapłacą klienci biur podróży Itaka, Rainbow, ETI i Sun&Fun i Coral Travel.

W przypadku biur Itaka, ETI i Sun&Fun bezpłatne testy dotyczą wylotów we wrześniu. Rainbow zadeklarował, że poniesie koszt testów również turystów, którzy wylecą do końca października. Coral początkowo zapowiedział, że opłaci testy do wycieczek kupionych do końca września z wylotem w dowolnym terminie, a finalnie zapłaci za testy klientom, którzy kupili do końca października.

Kolejne biura podróży prawdopodobnie pójdą w ich ślady, o decyzjach będziemy informować na bieżąco.

d2bxghz

Egipt pokryje część kosztów

To nie wszystkie ułatwienia dla turystów. Rząd w Egipcie zniósł opłatę wizową dla turystów przylatujących lotami czarterowymi - to oszczędność 25 dolarów za osobę. 4-osobowa rodzina oszczędzi 400 zł.

Rząd w Egipcie zapowiedział też, że w przypadku pozytywnego wyniku testu, pokryje koszty kwarantanny oraz leczenia.

Jeśli wynik testu będzie pozytywny, zakażona osoba spędzi 14 dni na kwarantannie w hotelu w specjalnie przygotowanym do tego bezpiecznym miejscu. Za dodatkowe doby zapłaci hotel. Biuro podróży opłaci powrót do domu po przebytej kwarantannie.

d2bxghz
d2bxghz
d2bxghz