Trwa ładowanie...

Cypr otworzy granice. Co z zapowiadanymi ulgami dla zaszczepionych?

Od 1 marca Cypr otworzy swoje granice dla przyjezdnych, w tym z Polski. Zanim to nastąpi, czeka nas okres przejściowy. Co z podróżami na Cypr z Polski i zapowiadanymi wcześniej przywilejami dla zaszczepionych na covid?
Share
Cypr otworzy granice. Co z zapowiadanymi ulgami dla zaszczepionych?
Źródło: Istock
d3yzy2q

O zapowiadanych przez rząd Cypru zmianach zasad wjazdu do na wyspę pisaliśmy już w grudniowym artykule Wiadomo, co czeka turystów zaszczepionych na covid. Jest pierwsza decyzja w UE. Cypr zapowiadał wówczas, poza wprowadzeniem podziału państw na kolory zielony, pomarańczowy, czerwony i szary, możliwość swobodnego przekraczania granic dla wszystkich osób zaszczepionych na covid. W najnowszych oficjalnych oświadczeniach ten ostatni wątek w ogóle się nie pojawia. Wygląda więc na to, że bez względu na zaszczepienie, turystów przyjeżdżających na Cypr będą obowiązywały wytyczne dla całych państw.

Warunki wjazdu na Cypr od 1 lutego 2021

Przypomnijmy, że według nowej klasyfikacji, przyjętej przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, dynamiczny podział na system kolorów będzie aktualizowany w cyklach 14-dniowych. W praktyce oznacza to, że Cypr na bieżąco będzie podejmował decyzje o warunkach przekraczania swoich granic na podstawie wskaźników zakażeń i testów w poszczególnych krajach. Aktualizację znajdziemy na stronie www.ecdc.europa.eu

d3yzy2q

Od 1 lutego do 28 lutego, powyższa zasada będzie obowiązywała dla wszystkich krajów. Tylko turyści z krajów oznaczonych kolorem zielonym przekroczą granicę Cypru bez konieczności robienia testu na koronawirusa we własnym zakresie. Turyści z krajów oznaczonych kolorem pomarańczowym będą zobowiązani wykonać test przed wylotem, a z krajów oznaczonych na czerwono oprócz wyników testu zrobionego przed wylotem będą jeszcze potrzebowali testu wykonanego na miejscu. Te testy będą opłacane przez podróżnych. Jednocześnie Cypr będzie wyrywkowo testował na koszt państwa osoby przekraczające granice wyspy, bez względu na kolor kraju, z którego przyjadą.

System ten ma zapewnić bezpieczne podróżowanie na Cypr i minimalizowanie ryzyko zakażenia koronawirusem.

Warunki wjazdu na Cypr od 1 marca 2021

O ile jeszcze w lutym kraje członkowskie Unii Europejskiej, EOG oraz kraje wyszczególnione w Zaleceniu Rady UE (UE 2020/912 z dnia 30 czerwca 2020 r. w sprawie tymczasowego ograniczenia innych niż niezbędne podróży do UE, Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraela, Ukrainy, Białorusi, Egiptu, Jordanii, Libanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej) będą mogły być zakwalifikowane do kategorii szarej, to od 1 marca nie będą już do niej przypisywane.

d3yzy2q

W praktyce oznacza to, że od 1 marca na Cypr polecimy bez obowiązku odbycia kwarantanny na miejscu. Polska, podobnie jak pozostałe kraje, będzie podlegała weryfikacji wskaźnika zakażeń koronawirusem i tym samym przypisywana do kategorii zielonej, pomarańczowej lub czerwonej.

Wakacje na Cyprze lato 2021

W ofercie biur podróży znajdziemy już propozycje wycieczek na Cypr na sezon letni. W trwającej przedsprzedaży można zarezerwować wycieczkę objętą wyjątkowymi warunkami rezerwacji, np. z możliwością zmiany rezerwacji dwa, a nawet trzy razy oraz rabatami, niskimi zaliczkami czy gwarancjami niezmienności ceny i najniższej ceny.

Wycieczki na Cypr proponują biura podróży Rainbow, Grecos, Best Reisen, Exim Tours, Prima Holiday, Nekera czy Ecco Holiday. Znajdziemy oferty z różnymi opcjami wyżywienia, od własnego po opcję all inclusive.

Za urlop na Cyprze z wyżywieniem all inclusive zaczynają się od ok. 1640 zł od osoby. Polecimy z Warszawy, Katowic, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Berlina. W biurach podróży znajdziemy również propozycję wycieczek z dojazdem własnym.

d3yzy2q
d3yzy2q
d3yzy2q