Trwa ładowanie...

Do Tunezji z biurem podróży bez testu na obecność koronawirusa

Polscy turyści wybierający się do Tunezji z biurem podróży nie będą musieli przedstawiać wyniku testu na obecność koronawirusa. To kolejna, po możliwości „odmrożenia” lotów do tego kraju, informacja sprawiająca, że ten popularny wakacyjny kierunek staje się dla nas bardziej dostępny.

Share
Wznowienie lotów do Tunezji
Wznowienie lotów do TunezjiŹródło: Istock
d46zzfd

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, od 29 lipca znów możemy latać m.in. do Tunezji. Polska nadal znajduje się jednak na „pomarańczowej liście” państw, od obywateli których władze Tunezji wymagają okazania na granicy zaświadczenia potwierdzającego, że nie są chorzy na Covid-19. Teraz ma się to zmienić.

Wakacje w Tunezji bez testu – dla kogo?

Pod koniec lipca Tunezyjska Rada Ministerialna – za zgodą Ministerstwa Zdrowia – podjęła decyzję o zwolnieniu polskich turystów wjeżdżających do Tunezji z obowiązku posiadania wyniku testu PCR na obecność koronawirusa.

Co ważne, z konieczności wykonywania testu na koronawirusa są zwolnione wyłącznie osoby, które podróżują do Tunezji samolotem czarterowym z biurem podróży i posiadają voucher hotelowy wystawiony przez touroperatora (podróż w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko).

d46zzfd

Osoby, które zakupiły w biurze podróży wyłącznie przelot lub wybierają się do Tunezji „na własną rękę”, nadal muszą posiadać zaświadczenie, że nie są zakażone koronawirusem. Test PCR na Covid-19 należy wykonać nie później niż 72 godz. przed wylotem do Tunezji i nie wcześniej niż na 120 godz. przed przekroczeniem granicy tego kraju.

Wakacje 2020 w Tunezji – zasady bezpieczeństwa

Na początku czerwca tunezyjskie władze opublikowały „Protokół Sanitarny dla Sektora Turystycznego”. Wprowadzone zasady mają na celu podniesienie bezpieczeństwa turystów oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Czego powinniśmy się spodziewać po przylocie do Tunezji? Podczas odprawy na lotnisku może nam zostać zmierzona temperatura. Podobnie jak w Polsce, w terminalach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Pojazdy, które transportują turystów do hoteli, mogą być wypełnione maksymalnie w 50% i są dezynfekowane po każdym kursie.

Podobne jest w hotelach. Tutaj również obowiązuje limit miejsc – obiekty turystyczne nie mogą przekroczyć 50% swojej pojemności kwaterowej. Pokoje są dokładnie dezynfekowane – najpóźniej na trzy godziny przed przybyciem gości. Personel hotelowy mierzy turystom temperaturę, a bagaże podlegają dezynfekcji.

d46zzfd

Wszystkie obiekty są wyposażone w płyny do dezynfekcji. Każdy ma też wydzielone pokoje na wypadek konieczności izolacji osób z objawami chorobowymi.

Podobnie jak w wielu innych krajach, ze względów bezpieczeństwa goście nie mogą samodzielnie nakładać sobie posiłków. W hotelowych restauracjach wprowadzono usługę a la carte. Poza tym zawieszone zostały wszystkie wydarzenia specjalne. Baseny są dostępne dla gości, obwiązuje w nich jednak limit osób (1 osoba na 3 metry kwadratowe). Na plażach parasole i leżaki zostały rozmieszczone przy zachowaniu 2,5 m odstępu.

Wakacje 2020 w Tunezji – kiery wznowienie wycieczek?

Kiedy polscy turyści będą mogli polecieć na wakacje w Tunezji? Biura podróży planują wznowienie wycieczek do tego kraju jeszcze tego lata. Pierwsze samoloty czarterowe z Polski do Tunezji wystartują 13 sierpnia.

To data, na którą z pewnością czeka wielu turystów, tym bardziej, że wycieczki do Tunezji kuszą naprawdę konkurencyjnymi cenami. Za tygodniowy pobyt w sierpniu lub we wrześniu w hotelu z opcją all inclusive zapłacimy już od 1600-1700 złotych. Jeszcze tańsze są wczasy w październiku – ofertę 7-dniowego wypoczynku z pełnym wyżywieniem znajdziemy od 1500 zł.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46zzfd
d46zzfd
d46zzfd