Trwa ładowanie...
d3ha9zu

Egipt znosi wizy dla turystów do końca kwietnia 2021

Dobra informacja dla osób, które w najbliższych miesiącach planują wypoczynek na egipskich plażach. Rząd Egiptu przedłużył do końca kwietnia 2021 r. zwolnienie z opłaty wizowej dla turystów wybierających się do kurortów nad Morzem Czerwonym oraz do Luksoru i Asuanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egipt znosi wizy dla turystów do końca kwietnia 2021 r.
Egipt znosi wizy dla turystów do końca kwietnia 2021 r. (Istock)
d3ha9zu

By wesprzeć rodzimą branżę i zachęcić zagranicznych turystów do odwiedzenia swojego kraju, jeszcze przed startem sezonu letniego egipskie władze podjęły decyzję o zwolnieniu podróżnych z opłaty wizowej. Pierwotnie ulga miała obowiązywać do 31 października 2020 r. Zgodnie z najnowszą decyzją rządu tego kraju, została przedłużona do końca kwietnia przyszłego roku.

Kogo obowiązuje ulga?

Z opłaty wizowej są zwolnieni podróżni przybywający do najpopularniejszych egipskich prowincji: Południowego Synaju, Morza Czerwonego, Luksoru i Asuanu. Ulga dotyczy tych osób, które do tej pory mogły zakupić wizę na lotnisku. W tej grupie są również Polacy.

d3ha9zu

Przed zniesieniem opłaty jedna wiza kosztowała 25 dolarów amerykańskich, czyli około 100 złotych. Oznacza to, że 4-osobowa rodzina planująca spędzić wakacje w Egipcie, dzięki wprowadzonej uldze, oszczędzi 400 zł.

Do Egiptu bez wizy, ale z testem PCR

W dalszym ciągu podróżnych wybierających się do Egiptu obowiązują nowe zasady wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Od 1 września wszystkie osoby chcące przekroczyć granicę tego kraju muszą zrobić test PCR. Z tego obowiązku są zwolnione dzieci do 6. roku życia.

Test na obecność koronawirusa można wykonać maksymalnie 72 godziny przed wylotem, a zaświadczenie o jego negatywnym wyniku (przetłumaczone na język angielski lub arabski) należy zabrać ze sobą w podróż i okazać na lotnisku docelowym.

d3ha9zu

Jest jeszcze drugie rozwiązanie zaproponowane przez egipski rząd. Podróżni wybierający się do Hurghady, Sharm El-Sheik, Marsa Alam lub Taby mogą poddać się badaniu na miejscu. Różnica jest w czasie i w cenie - w Egipcie test PCR kosztuje 30 dolarów i jest wykonywany tuż po wylądowaniu na lotnisku (w Polsce to koszt ok. 550 złotych ). Dodatkowo, niektóre biura podróży przejęły czasowo ten koszt, opłacając klientom badanie.

Przed podróżą należy także wypełnić „Deklarację podróżnego” (Traveler Declaration). Jesteśmy w niej proszeni o podanie listy krajów, które odwiedziliśmy w ciągu ostatnich 14 dni, a także o potwierdzenie, że przez ostatnie dwa tygodnie nie mieliśmy objawów przypominających Covid-19 ani świadomych kontaktów z osobami zakażonymi koronawirusem.

d3ha9zu
d3ha9zu
d3ha9zu