Trwa ładowanie...
Inspiracje
Agata Biernat

Jaka jest pogoda na Zanzibarze – kiedy wybrać się na rajską wyspę?

Zanzibar to zdecydowanie najgorętszy kierunek tej zimy – bije rekordy popularności wśród egzotycznych rajów. Gorąco jest tutaj też w sensie pogody – miłośników słońca i wygrzewania się w ciepełku zadowoli w stu procentach. Kiedy jechać na Zanzibar, żeby załapać się na odpowiednią dla siebie pogodę?

Share
Kiedy warto lecieć na Zanzibar?
Kiedy warto lecieć na Zanzibar?Źródło: Unsplash.com
d9t2qwp

Na Zanzibarze przez cały rok jest słonecznie i ciepło – w ciągu dnia termometry rzadko wskazują poniżej 26 stopni Celsjusza. Planując wakacje na tej rajskiej wyspie, warto jednak pamiętać, że panuje tam klimat równikowy monsunowy. Co to oznacza? Nie istnieje tam pojęcie „zimy” znanej nam Polski, ale występują zarówno pory suche, jak i deszczowe. Kiedy przypadają?

Zanzibar zimą

Jeśli wylecimy w styczniu lub lutym, możemy być niemal pewni, że naszego relaksu i opalania w pełnym słońcu przy temperaturze ok. 31-33 stopni nie przerwie ani kropla deszczu. W tym czasie na Zanzibarze panuje tzw. krótka pora sucha.

Jeśli ochłodzenie, to tylko w basenie lub oceanie - i to wtedy, kiedy my chcemy. To najlepszy czas na podróż dla wielbicieli słońca i prawdziwego ciepła. W marcu już zacznie się pora deszczowa, która potrwa do maja.

d9t2qwp

Nie więc dziwnego, że to właśnie teraz, na początku roku możemy zauważyć rosnącą popularność tego kierunku, chociażby przeglądając profile gwiazd, blogerów czy znajomych.

Zanzibar – pory deszczowe 

Na Zanzibarze występują dwie pory deszczowe: długa – od marca do maja i krótka, która zaczyna się w październiku i trwa do listopada. Nie oznacza to jednak, że przez cały ten okres mamy do czynienia z nieprzerwanymi, całodobowymi opadami. Ulewy są co prawda intensywne, jednak zwykle trwają kilka godzin lub kilka dni, a po nich zawsze wychodzi słońce. 

Podczas pory deszczowej na Zanzibarze może być trochę chłodniej, jednak temperatura raczej nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza, a podczas słonecznych dni wynosi nawet 28 stopni. Jeśli więc zdecydujemy się na wakacje w tym miejscu w marcu czy maju, również będziemy mogli cieszyć się całkiem przyjemną pogodą i – w przerwie pomiędzy opadami – korzystać z atrakcji wyspy.

d9t2qwp

Zanzibar latem

Druga, długa pora sucha na Zanzibarze trwa od czerwca do początku października. Stabilna pogoda, brak opadów i termometry wskazujące średnio 26 stopni w dzień (jest więc ciepło, ale nie tak upalnie jak w styczniu) sprawiają, że to bardzo dobry czas na błogie plażowanie i kąpiel w oceanie. Temperatura wody jest niewiele niższa – wynosi ok. 25 stopni.

W tym czasie na wyspie wszystko się zieleni i kwitnie. Warto więc odwiedzić tamtejsze parki narodowe czy wybrać się na safari.

Dlaczego warto spędzić wakacje na Zanzibarze?

Wypoczynek na Zanzibarze będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na wspaniałą pogodę, ale również na piękną przyrodę i unikatową kulturę. To tu podczas wizyty na safari i w parkach narodowych „oko w oko” spotkamy się z egzotycznymi zwierzętami: małpami błękitnymi, żółwiami, motylami i wspaniałymi okazami ptaków. Pełen relaks zagwarantują kąpiele w naturalnych basenach czy zabiegi z wykorzystaniem alg morskich, a aktywną rozrywkę – nurkowanie i snorkeling.

d9t2qwp

Miłośnicy cudnych aromatów i kuchni przeżyją tu prawdziwą kulinarną przygodę – i to nie tylko ze względu na fantastyczne, egzotyczne owoce. Zanzibar, zwany również Wyspą Przypraw, słynie z plantacji goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Ich zapach wręcz unosi się na całej wyspie!

Wakacje na Zanzibarze - za ile?

Wyjazdy na Wyspę Przypraw w sezonie ZIMA 2021/22 w swojej ofercie mają biura Itaka, Rainbow, Exim Tours, Best Reisen, Prima Holiday i Ecco Travel. Za 7-dniowy pobyt all inclusive na Zanzibarze w grudniu zapłacimy od 4600-4700 zł za osobę. Ceny wyjazdów z samymi śniadaniami rozpoczynają się od 4 100 zł.

d9t2qwp
d9t2qwp
d9t2qwp