Trwa ładowanie...
d48wm1e

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia do 17 stycznia. Co z wyjazdami?

Rząd zapowiedział wprowadzenie nowych restrykcji w związku z kwarantanną narodową, która ma obowiązywać od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021 roku. Jednym z obostrzeń jest kwarantanna po powrocie do Polski. Co to oznacza dla turystów?
Share
Kwarantanna narodowa od 28 grudnia do 17 stycznia. Co z wyjazdami?
Źródło: Wakacje.pl
d48wm1e

Nowe zasady mają obowiązywać między 28 grudnia 2020 r. a 17 stycznia 2021 r. Dla turystów najważniejsze są 3 informacje.

  • Zamknięcie stoków narciarskich w Polsce
  • Zamknięcie hoteli w Polsce
  • 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski transportem zorganizowanym

Co z wycieczkami za granicę?

O ile w przypadku wypoczynku w Polsce niewiele się zmienia, bo hotele dla turystów są niedostępne, o tyle mnożą się pytania o wyjazdy zagraniczne i zapowiedzianą przez rząd 10-dniową kwarantannę. Branża turystyczna już poprosiła o wyjaśnienie i sprecyzowanie terminu „transport zorganizowany”.

d48wm1e

Co do zasady loty do większości krajów nie są zakazane, podobnie jak przyloty do Polski. Otwarcie nieba dało biurom podróży zielone światło do organizowania wyjazdów, a turystom do planowania podróży. Oznacza to, że wyjazdy mogą być realizowane.

Najbliższe dni będą wymagały wypracowania wspólnych rozwiązań i podjęcia istotnych decyzji, co z wyjazdami, których powrót planowany jest między 28 grudnia 2020 a 17 stycznia 2021 roku.

Jesteśmy w kontakcie z biurami podróży i na bieżąco aktualizujemy wszystkie informacje, niezbędne dla turystów mających powrót w czasie objętym kwarantanną. W świetle zaskakującej decyzji Rządu kluczowe jest teraz jak najszybsze wypracowanie najlepszego rozwiązania i nietrzymanie w niepewności i tak już zaskoczonych turystów.

O wszystkich decyzjach dotyczących realizacji wyjazdów za granicę będziemy informować w aktualizacji tego artykułu oraz w bezpośredniej komunikacji do naszych Klientów.

d48wm1e
d48wm1e
d48wm1e