Trwa ładowanie...

Lecisz do Dubaju? Teraz wystarczy jeden test na Covid-19

Dobra informacja dla osób planujących wyjazd do Dubaju. Władze emiratu zniosły obowiązek poddania się przez podróżnych dodatkowemu testowi po przylocie. Od końca października 2021 wystarczy negatywny wynik badania wykonanego w Polsce.

Share
Teraz w przypadku podróży do Dubaju wystarczy jeden test PCR
Teraz w przypadku podróży do Dubaju wystarczy jeden test PCRŹródło: Shutterstock
d9t2qwp

Od kwietnia 2021 roku podróżnych wybierających się z Polski na urlop do Dubaju obowiązywały dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Zgodnie z nimi, turyści przylatujący do tego emiratu byli testowani dwukrotnie: po raz pierwszy, na własny koszt 72 godziny przed podróżą i po raz drugi – po przylocie do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju, na koszt Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Teraz te zasady ulegają złagodzeniu. Jak informują w swoim komunikacie linie Emirates, od 25 października 2021 osoby lecące do Dubaju są zwolnione z obowiązku wykonania drugiego testu PCR po przylocie.

Wszyscy pasażerowie (również osoby zaszczepione i ozdrowieńcy) nadal muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanego najwcześniej 72 godziny przed wylotem z Polski.

Z wymogu wykonania badania w kierunku COVID-19 są zwolnione dzieci do 12. roku życia.

d9t2qwp
d9t2qwp
d9t2qwp