Trwa ładowanie...

Lecisz na wakacje do Dubaju? Sprawdź aktualne zasady podróży

Władze Dubaju wprowadziły czasowe zmiany zasad wjazdu dla podróżnych z Polski. Od 3 kwietnia turyści przylatujący z naszego kraju do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju będą musieli poddać się drugiemu testowi PCR na koronawirusa. Badanie jest bezpłatne.

Share
Nowe zasady wjazdu do Dubaju
Nowe zasady wjazdu do DubajuŹródło: Shutterstock
d2fp6ot

Zjednoczone Emiraty Arabskie otworzyły się na międzynarodowy ruch turystyczny jesienią ubiegłego roku. Od tego czasu osoby wybierające się na wakacje do tego kraju są zobowiązane do okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa wykonanego w przeciągu 72 godzin przed wyjazdem.

Od początku kwietnia podróżnych z Polski obowiązują jednak nowe zasady bezpieczeństwa. Zgodnie z nimi, turyści przylatujący do Dubaju są teraz testowani dwukrotnie: po raz pierwszy, na własny koszt 72 przed podróżą i po raz drugi – po przylocie na lotnisku w Dubaju, na koszt Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Bezpłatny test PCR na lotnisku w Dubaju

Obowiązek wykonania dodatkowego, bezpłatnego testu RT-PCR na lotnisku w Dubaju dotyczy wszystkich podróżnych przylatujących z krajów podwyższonego ryzyka epidemiologicznego. Od początku kwietnia na liście tych państw znajduje się również Polska.

d2fp6ot

Z wymogu wykonania dodatkowego badania w kierunku COVID-19 są zwolnione dzieci do 12. roku życia. Dla pozostałych podróżnych z Polski od 3 kwietnia 2021 roku test jest obowiązkowy. Co ważne, turyści nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat związanych z badaniem. Odbywa się ono na koszt rządu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podczas badania podróżni są proszeni o podanie numeru telefonu, na który w ciągu 24 godzin od wykonania testu zostanie im wysłany jego wynik. Do czasu jego uzyskania należy przebywać na terenie hotelu.

Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu turyści mogą kontynuować wakacje. W przypadku pozytywnego wyniku – zostaną poddani izolacji w wyznaczonym do tego miejscu oraz proszeni o postępowanie zgodnie z wytycznymi dubajskiej instytucji ds. zdrowia publicznego. Ryzyko uzyskania pozytywnego wyniku testu jest jednak niewielkie, gdyż do samolotu lecącego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą wsiąść tylko ci turyści, którzy wcześniej uzyskali negatywny wynik badania w Polsce.

Wakacje w Dubaju – pozostałe zasady wjazdu bez zmian

Badanie na lotnisku w Dubaju nie zwalnia podróżnych z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 wykonanego przed przylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Należy go zrobić w przeciągu 72 godzin przed podróżą na własny koszt. Niektóre biura podróży przygotowały jednak dla klientów promocje, dzięki którym mogą wykonać takie badanie w niższej cenie.

d2fp6ot

Wszystkie osoby podróżujące przez lotnisko w Dubaju są też zobowiązane do pobrania aplikacji COVID-19 DXB i wypełnienia formularza oświadczenia zdrowotnego.

Wakacje w Dubaju – ile kosztują?

Tygodniowy wypoczynek w Dubaju w kwietniu zarezerwujemy już od 1 650 złotych od osoby (w opcji ze śniadaniami). 7-dniowe wczasy all inclusive w 5-gwiazdkowym hotelu położonym tuż przy plaży to koszt od ok. 3 480 zł.

Do Dubaju z biurem podróży polecimy z Warszawy i Krakowa.

d2fp6ot
d2fp6ot
d2fp6ot