Trwa ładowanie...

Myślisz o podróży do Kenii? Ta wiadomość ci się spodoba

Biuro podróży Rainbow wydłużyło możliwość wyjazdu do Kenii w sezonie zimowym. Ostatni lot zaplanowany jest na 3 kwietnia. To dobra wiadomość dla chcących wypocząć w afrykańskim słońcu i dla tych, którym marzy się safari, bo w ofercie są wakacje w hotelu i objazdowe w promocji last minute.
Share
Kenia
KeniaŹródło: Wakacje.pl
d3yzy2q

Do tej pory ostatni turyści mieli wracać do Polski w marcu. Rainbow wydłużył jednak sezon i na wakacje polecimy nie tylko w marcu, ale jeszcze w kwietniu. Ostatni turnus potrwa od 3 do 11 kwietnia.

To najbardziej odległy termin w sezonie zimowym z dostępnych na rynku ofert wyjazdowych do Kenii.

Sprawdź wycieczki last minute do Kenii

d3yzy2q

Skąd i za ile?

Do Kenii polecimy czarterem z Warszawy (lotnisko Chopina na Okęciu) z międzylądowaniem w Egipcie lub na Cyprze, bez konieczności wychodzenia z samolotu. W końcówce sezonu zimowego jak zawsze możemy liczyć na wyprzedaże. Najtańsze oferty na Wybrzeże Mombasy zaczynają się od ok. 3500 zł, na Wybrzeżu Malindi od 3800 zł. Za pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym z wyżywieniem all inclusive zapłacimy ok. 4300 zł.

Wśród najpopularniejszych hoteli są m.in. Jacaranda Indian Ocean Beach Resort, Neptune Village, Papillon Lagoon Reef, Bamburi Beach czy Baobab Beach Resort & Spa.

Wypoczynek i zwiedzanie

Z końcówki sezonu mogą skorzystać zarówno ci, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw plaży i basenów, jak i amatorzy zwiedzania. Dostępne są też wycieczki fakultatywne.

d3yzy2q

Sprawdź wycieczki last minute do Kenii

Kenia Wakacje.pl
Kenia Źródło: Wakacje.pl

Do odpoczynku na plaży nad Oceanem Indyjskim z pewnością zachęci nas pogoda - słoneczne dni i wysokie temperatury (32-33 stopnie w lutym i marcu, 31 stopni w kwietniu). Ci, którzy wybiorą się do Kenii w tym wydłużonym sezonie, czyli na początki kwietnia, mogą liczyć na taką pogodę jak w marcu. Temperatury w nocy utrzymują się na poziomie średnio 24 stopnie Celsjusza w maju i kwietniu, a nadal możemy liczyć na 8 godzin słonecznych (9 w marcu).

Jeśli wybieramy wakacje w hotelu, do wyboru mamy obiekty w różnym standardzie, w opcji all inclusive i wyżywieniem dwa razy dziennie.

Kenia Wakacje.pl
Kenia Źródło: Wakacje.pl

Bardzo ciekawie wygląda też opcja wycieczek objazdowych. Do wyboru mamy klasyczne objazdówki lub objazd połączony z wypoczynkiem w hotelu (wycieczki Powitanie z Afryką + hotel).

Last minute w Kenii Wakacje.pl
Last minute w Kenii Źródło: Wakacje.pl

Na objazdówce zobaczymy perełkę Kenii – Park Narodowy Tsavo West, gdzie podpatrzymy żyjące na wolności tzw. czerwone słonie, żyrafy, gnu, lwy, antylopy, hieny czy gepardy. Inna atrakcja to „wizyta” u hipopotamów i krokodyli w parku Narodowym Amboseli czy zwiedzanie Mombasy.

Kenia Wakacje.pl
Kenia Źródło: Wakacje.pl

Czeka nas też nietypowe safari w rezerwacie dzikich zwierząt Masai Mara – uznanym za jeden z najpiękniejszych parków na świecie. Dzikie zwierzęta możemy tu podpatrzeć z lotu ptaka, a właściwie – balonu. Ten bajkowy środek transportu leniwie sunący nad rezerwatem to atrakcja, którą nie sposób porównać z czymkolwiek innym.

d3yzy2q

Zmiana planów nawet w last minute

Nowością w ofercie last minute jest możliwość zmiany rezerwacji do 30 dni przed planowanym wylotem. Promocja, którą objęte są oferty, oznacza możliwość zmiany zarówno terminu, jak i kierunku, hotelu i rodzaju imprezy turystycznej. Zapłacimy też 20% zaliczki przy rezerwacji.

Last minute w Kenii Wakacje.pl
Last minute w Kenii Źródło: Wakacje.pl

Zasady wjazdu do Kenii

Podróżując do Kenii musimy okazać negatywny wynik testu PT PCR na Covid-19, który możemy wykonać nie wcześniej niż 96 godzin prze przylotem. Będziemy też potrzebować kodu QR, który wygenerujemy po wypełnieniu ankiety internetowej na stronie https://ears.health.go.ke/airline_registration/

Przez internet załatwimy też kwestie wizowe. Od 1 stycznia 2021 roku wizę do Kenii możemy wyrobić tylko elektronicznie, wnioskując na stronie https://ears.health.go.ke/airline_registration/. Pamiętajmy też oczywiście o ważnym paszporcie.

d3yzy2q
d3yzy2q
d3yzy2q