Trwa ładowanie...

Na Cypr polecimy bez testu na koronawirusa

Od 17 czerwca Polacy podróżujący na Cypr nie będą musieli okazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Nasz kraj zostanie przeniesiony do tzw. zielonej kategorii państw.

Share
Od 17 czerwca na Cypr polecimy bez testu na obecność koronawirusa
Od 17 czerwca na Cypr polecimy bez testu na obecność koronawirusaŹródło: Shutterstock
dzecy07

Wakacje na Cyprze bez testu

Od początku czerwca Polska znajdowała się w pomarańczowej kategorii państw cypryjskiego ministerstwa zdrowia. Dla turystów oznaczało to konieczność wykonania na 72 godziny przed podróżą na wyspę testu PCR na obecność koronawirusa i uzyskania jego negatywnego wyniku. Z tego obowiązku były zwolnione osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 i dzieci do ukończenia 12. roku życia.

W najbliższy czwartek (17 czerwca) te zasady dla mieszkańców Polski się zmienią. Ze względu na utrzymujący się niski współczynnik zakażeń koronawirusem, nasz kraj zostanie przesunięty z listy państw pomarańczowych do kategorii zielonej.

dzecy07

W praktyce oznacza to, że od 17 czerwca będziemy mogli podróżować na Cypr bez obowiązku wykonywania testu i bez kwarantanny.

Jak czytamy na stronie Ambasady RP w Nikozji, Rząd Republiki Cypryjskiej zastrzega sobie jednak prawo do przeprowadzania podróżnym przylatującym na wyspę bezpłatnych wyrywkowych testów.

Lecisz na Cypr? Wypełnij formularz Cyprus Flight Pass

Zmian nie ma natomiast w kwestii rejestracji pobytu na wyspie. Podróżni nadal są zobowiązani do wypełnienia formularza Cyprus Flight Pass. Należy zrobić to w ciągu 48 godzin przed wylotem poprzez stronę www.cyprusflightpass.gov.cy

To prosta ankieta, w której uzupełniamy dane kontaktowe, szczegóły dotyczące lotu i miejsca planowanego pobytu na Cyprze, a także składamy deklarację dotyczącą stanu naszego zdrowia.

Wakacje 2021 na Cyprze

Na Cyprze obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa i to zarówno w publicznych przestrzeniach otwartych, jak i w przestrzeniach zamkniętych, w których przebywa więcej niż jeden człowiek. Ta zasada dotyczy wszystkich osób, które ukończyły 12. rok życia.

dzecy07

Maseczkę możemy zdjąć na plażach i basenach, w miejscach aktywności fizycznej czy podczas spożywania posiłku.

Podczas pobytu na Cyprze przyda nam się również wspomniany wcześniej formularz Cyprus Flight Pass. Możemy zostać poproszeni o jego okazanie na przykład w restauracjach, teatrach, kinach czy muzeach – w zamkniętych przestrzeniach, gdzie gromadzi się większa liczba osób.

Biura podróży oferują wycieczki na Cypr Południowy z wylotem z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Berlina. Ceny wycieczek zaczynają się od 1029 zł za osobę.

dzecy07
dzecy07
dzecy07