Trwa ładowanie...

Największe atrakcje Pomorza Zachodniego

Region, który przede wszystkim kojarzy się ze złocistymi plażami, słońcem i wakacyjnym wypoczynkiem. To jednak nie tylko piękne wybrzeże, ale także masa ciekawych miejsc.

Share
Świnoujście
ŚwinoujścieŹródło: Istock
ddqo4cv

Pomorze Zachodnie ma wszystko, czego wymaga się od idealnego miejsca na wczasy nad morzem. Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, imprezowe kurorty pełne atrakcji i spokojne miejscowości bez tłumów, wiele atrakcji dla dzieci, a także świetną bazę noclegową – od skromnych kwater po hotele spa z ofertą na światowym poziomie.

To tu znajdziemy słynące z Festiwalu Gwiazd Międzyzdroje, Kołobrzeg z charakterystycznym molo czy Mielno – jeden z najpopularniejszych kurortów w Polsce. Przedstawimy kilka wyjątkowych miejsc na Pomorzu Zachodnim, które naszym zdaniem warto odwiedzić.

Atrakcje Pomorza Zachodniego – Świnoujście

Listę otwiera miasto pełne "naj". Położone na 44 wyspach Świnoujście może pochwalić się najszerszą plażą w Polsce, na dodatek jest tu najcieplejsza woda w Bałtyku i najwięcej godzin słońca. Czego można chcieć więcej od idealnej wakacyjnej miejscówki? Świetnej bazy noclegowej i miejsc do uprawiania aktywnego wypoczynku także miastu nie brakuje.

ddqo4cv

Atrakcje Pomorza Zachodniego – Woliński Park Narodowy i Jezioro Turkusowe

Na wyspie Wolin, między Zatoką Pomorską i Zalewem Szczecińskim, znajduje się jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Woliński Park Narodowy chroni obszar z wyjątkowo pięknym klifowym wybrzeżem. Wysokość klifów sięga nawet 95 m. Warto zobaczyć także deltę Świny z licznymi bagnistymi wysepkami oraz polodowcowe jeziora. Prawdziwą perełką jest położone w okolicy wsi Wapnica jezioro Turkusowe. Powstało w wyrobisku kopalni kredy, zamkniętej w latach 50. XX w. Kredowe dno nadaje czystej wodzie niezwykłą barwę. Jeziorko i okolice można podziwiać z punktu widokowego na Piaskowej Górze.

Atrakcje Pomorza Zachodniego – Jarosławiec

Jarosławiec to miejsce wyjątkowe na mapie nie tylko Pomorza Zachodniego, ba nawet nie tylko Polski, a całej Europy. Znajduje się tutaj największa sztuczna plaża Starego Kontynentu, dlatego kurort okrzyknięto "polskim Dubajem". Plaża ma aż 5 ha powierzchni, a woda w tutejszym kąpielisku nadmorskim jest świetnej jakości. Położony na Wybrzeżu Słowińskim kurort może pochwalić się rozwiniętą bazą noclegową – z miejscem dla 30 tys. turystów.

Atrakcje Pomorza Zachodniego – Trzęsacz

W zestawieniu nie może zabraknąć sztandarowej atrakcji Pomorza Zachodniego, czyli romantycznego Trzęsacza. Byłby jednym z wielu typowych miejscowości nadmorskich, gdyby nie jeden szczegół. Na klifie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła, co wraz z położoną poniżej plażą tworzy wyjątkowo malowniczy obrazek, przyciągający turystów i fanów fotografii. Choć odcinek wybrzeża nie jest wyjątkowo szeroki, dzięki temu niezwykłemu elementowi plażę w Trzęsaczu można z pewnością uznać za jedną z najpiękniejszych w kraju.

Atrakcje Pomorza Zachodniego – Niechorze

Ciekawym miejscem na Wybrzeżu Rewalskim jest Niechorze. Do dziś można tu zobaczyć zabudowania rybackie z przełomu XVIII i XIX wieku. Do atrakcji należy także latarnia morska, którą udostępniono do zwiedzania. Z jej tarasu roztacza się przepiękny widok na morze. W Niechorzu warto odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie można zobaczyć wszystkie latarnie polskiego wybrzeża w skali 1:10. To świetna alternatywa, gdy trafimy na pochmurny dzień.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
ddqo4cv
ddqo4cv
ddqo4cv