Trwa ładowanie...

News dnia: Od 1 lipca koniec limitu pasażerów w samolotach

Wiceminister Jadwiga Emilewicz ogłosiła dziś (19 czerwca), że od 1 lipca samoloty pasażerskie będą mogły latać bez ograniczeń liczby pasażerów. Na tę decyzję czekała branża turystyczna i sami turyści.

Share
Od 1 lipca zmiany w samolotach
Od 1 lipca zmiany w samolotachŹródło: Istock
ddqo4cv

Koniec tzw. szachownicy, która umożliwiała wypełnienie samolotów tylko w połowie, to większa możliwość dla biur podróży, którzy właśnie układają siatkę połączeń na lato. Wypełnienie samolotów w 100 proc. oznacza lepszą prognozę dla całej branży, a tym samym więcej możliwości podróżowania za granicę dla turystów z Polski.

Uwolnienie miejsc dotyczy samolotów czarterowych i rejsowych. Większość wycieczek organizowanych przez biura podróży realizowana jest lotami czarterowymi, zatem włączenie tej kategorii połączeń w pełne możliwości obłożenia jest równoznaczne z szerszą ofertą na tegoroczne wakacje za granicą.

Przywrócenie możliwości zapełnienia samolotów w całości było jednym z najważniejszych postulatów branży turystycznej. Ograniczenie zajęcia maszyn w 50 proc. nie ogłosił żaden inny kraj.

ddqo4cv

Od 1 lipca polecimy na wakacje swobodniej, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa.

Na lotniskach i w samolocie będziemy nosić maseczki, turystom będzie też mierzona temperatura. To nie są jakieś nadzwyczajne rozwiązania, których nie znalibyśmy z przestrzeni publicznej. Maseczki nosimy w galeriach handlowych, pociągach czy autobusach, a krótki kwestionariusz wypełniamy przed wizytą u fryzjera, kosmetyczki czy na siłowni.

1 lipca swoje lotniska na wyspach otworzy Grecja, a granice dla Polaków otworzy też Malta.

Layer 1

Do Grecji czy Bułgarii latają na wakacje całe rodziny. Ograniczenie liczby pasażerów było sporym utrudnieniem szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi. Zniesienie tzw. szachownicy to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy myślą w tym roku o wakacjach za granicą, również pod względem cen wycieczek. 

Anna Podpora
Kierownik Produktu Wakacje.pl

O 1 lipca mówi się też jako o dacie zniesienia ograniczeń wylotów poza Unię Europejską. Jeśli Polska pozytywnie odniesie się do zaleceń Komisji Europejskiej, z początkiem lipca polecimy też na wakacje do Egiptu czy Turcji.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
ddqo4cv
ddqo4cv
ddqo4cv