Trwa ładowanie...

Niestandardowe działania biur podróży

Brak klientów w biurach podróży nikogo dzisiaj nie dziwi, bardziej zaskakujące jest to, co możemy znaleźć teraz w ich ofertach. Wydawałoby się, że przy zamkniętych granicach organizatorom pozostaje tylko czekać. Tymczasem niektóre biura podróży postanowiły wprowadzić nietypowe rozwiązania, które zapalają światełko w tunelu dla branży i dla turystów. 

Share
Turyści w Grecji
Turyści w GrecjiŹródło: Wakacje.pl, fot: iStock
d11ykes

Wydłużona przedsprzedaż First Minute 


Pierwszą nietypową rzeczą, którą znajdziemy dzisiaj w ofertach biur podróży, są wycieczki na lato 2020 objęte promocjami jak w przedsprzedaży. Normalnie o tej porze roku trwa już sprzedaż regularna lub już zaczynają się wyprzedaże (last minute). Teraz jednak normalnie nie jest, więc i oferta skrojona jest na specjalnych zasadach. 

Biuro podróży Rainbow przedłużyło przedsprzedaż (First Minute) do 20 maja dla wycieczek z terminem rozpoczęcia od 1 czerwca do końca sezonu. 


- Rozwiązanie to obejmuje promocje, które spotykamy tylko w okresie przedsprzedaży. Wyjątkowo do maja biuro daje turystom możliwość rezerwacji wycieczek ze zniżkami rzędu kilkaset złotych czy miejsce na parkingu przy lotnisku za złotówkę – wyjaśnia Kinga Sanocka, specjalista ds. produktu w Wakacje.pl. 


Przedsprzedaż wydłuża też Coral Travel. – W tym wypadku klienci nadal mogą wpłacić tylko zaliczkę w wysokości 5 proc. ceny wycieczki, biuro dało też możliwość bezkosztowej rezygnacji i dopłaty do pełnej sumy za wycieczkę do 14 dni przed wylotem. Gwarantuje też niezmienność ceny. I znowu, w normalnych okolicznościach od początku kwietnia turyści już tej możliwości nie mają. Biura podróży uelastyczniają ofertę i szukają rozwiązań, które mogą przynieść korzyści obydwu stronom w tym trudnym czasie – dodaje Kinga Sanocka.

 

Wydłużony sezon i nowości 


Trudno dziś powiedzieć na pewno, kiedy zacznie się sezon wakacyjny i pierwsze samoloty będą mogły zabrać turystów na urlopy. Przesunięty start sezonu spowodował, że organizatorzy wydłużają kalendarz turystyczny lub poszerzają swoją ofertę. Rainbow wprowadził do sprzedaży oferty do Turcji w listopadzie i w grudniu, do tej pory ostatnie samoloty z klientami tego biura lądowały w październiku. Inni Organizatorzy również rozszerzają swoją ofertę.


- Exim Tours jako swoją nowość wprowadził ofertę do Czarnogóry w październiku. Szansę na popularność w tym sezonie mają wycieczki na dojazd własny. Jednym z promowanych kierunków stała się Chorwacja, która pojawiła się jako nowość w ofercie Rainbowa oraz Itaki. Idąc dalej, Itaka proponuje Klientom również wyjazdy do Czarnogóry – wymienia Kinga Sanocka. 


Mocno rozwinęła się także oferta obiektów w Polsce. Exim Tours oraz Nekera proponują wypoczynek nad polskim morzem, w górach jak i w ośrodkach położonych wśród lasów i jezior. 


Niespodziewany start sprzedaży wycieczek na lato 2021


Biura podróży szukają rozwiązań, które umożliwią im podtrzymanie umów z dostawcami usług – hotelarzami, liniami lotniczymi, ale jednocześnie żeby skorzystali na tym klienci. Jednym z nich jest wprowadzenie do oferty wycieczek na lato 2021. To pierwszy raz w historii, gdy oferta na lato następnego roku pojawia się już w kwietniu. 

Na chwilę obecną znajdziemy propozycje do najpopularniejszych kierunków, takie jak Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania czy Bułgaria, ale też na kierunki egzotyczne dostępne latem. 


Na Lato 2021 pojawiły się już propozycje najbardziej znanych biur. Itaka ruszyła już ze sprzedażą pełnej oferty, m.in. Grecji, Egiptu, Albanii, Turcji, na Wyspy Kanaryjskie, Maderę, Malediwy czy Zanzibar. 


Wakacje 2021 w Grecji proponuje już biuro Mouzenidis, który specjalizuje się w tym kierunku. Alternatywą będzie oferta Organizatora Coral Travel, który posiada bardzo dużą bazę hoteli na Krecie. W portfolio Coral Travel znajdziemy również wycieczki do Turcji - od hoteli ekonomicznych po luksusowe obiekty. 


Z latem 2021 ruszyło też biuro Exim Tours. W ofercie jest sporo propozycji wyjazdów do Hiszpanii, Bułgarii, Egiptu czy Tunezji. 

Dla osób szukających nietypowych wypraw Organizator Prestige Tours również przedstawił swoje propozycje na Lato przyszłego roku. Znajdziemy tutaj m.in. Ukrainę, Rosję, Finlandię, Nepal lub Arktykę. 


Więcej kierunków egzotycznych


Dla tych, którzy szukają dalszych podróży, pojawiła się oferta egzotyczna na zimę 2020/2021.


- Itaka, Rainbow oraz Exim Tours zaproponowali Klientom dodatkowe atuty związane z zakupem oferty w przedsprzedaży. Są to m.in. zaliczka od 15%, parking za złotówkę, ubezpieczenie od chorób przewlekłych gratis, gwarancja najniższej ceny lub możliwość zmiany rezerwacji – wymienia Kinga Sanocka z Wakacje.pl. 

Rainbow dołożył w swojej ofercie wycieczki objazdowe do Nepalu, Jordanii i Libanu. Pojawiły się również dodatkowe terminy wycieczek do Uzbekistanu, Kirgistanu czy Nepalu. 


Best Reisen dołożył do swojej oferty Filipiny. Dominikana czy Malediwy jako popularne kierunki egzotyczne znajdziemy np. w portfolio organizatorów Prima Holiday lub Exim Tours. Dla odmiany w ofercie Itaki znajdziemy Curaco, Nosy Be lub Zanzibar. 

Wszystkie wprowadzane rozwiązania to sposób na ratowanie branży turystycznej i zapewnienie trwania organizatorom wyjazdów zagranicznych milionów Polaków. Każdy dzień przestoju pogarsza sytuację, a jeśli można próbować ją uratować, biuro robią to na wiele sposobów. 

d11ykes
d11ykes
d11ykes