Trwa ładowanie...

Nowy zakaz lotów – na liście tylko Wielka Brytania

Polski rząd co najmniej o kolejny tydzień wydłużył zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. To jedyne państwo uwzględnione w rozporządzeniu, które 5 stycznia zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.
Share
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii obowiązuje do 13 stycznia
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii obowiązuje do 13 styczniaŹródło: Pixabay
d2wp1yk

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które obowiązuje od 7 do 13 stycznia, w Polsce nadal nie będą mogły lądować samoloty startujące z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Tym samym przedłużony został zakaz lotów z tego państwa wprowadzony tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zakazu nie stosuje się między innymi do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego czy realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Nie obowiązuje on również w przypadku samolotów wyczarterowanych przed wejściem w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Decyzja Rady Ministrów jest podyktowana zwiększonym ryzykiem rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem w związku z szybkim przyrastaniem liczby nowych przypadków zachorowań na Covid-19 w Wielkiej Brytanii.

d2wp1yk
d2wp1yk
d2wp1yk