Trwa ładowanie...

Od 6 lipca na Cypr bez testu na koronawirusa

Polska pojawiła się na liście państw kategorii A, publikowanej przez władze Cypru Południowego. W praktyce oznacza to, że kolejny wakacyjny kierunek jest jeszcze bardziej dostępny dla turystów z Polski.

Share
Wakacje na Cyprze
Wakacje na CyprzeŹródło: Istock
d3bxruw

Wakacje na Cyprze bez testu

Do tej pory podróżni przylatujący na Cypr z Polski co prawda nie przechodzili kwarantanny, ale musieli okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. To był warunek konieczny do wpuszczenia nas na pokład samolotu i przekroczenia granicy Cypru Południowego.

Od poniedziałku 6 lipca nie mamy już tego obowiązku. Wybierając się na wakacje na Cyprze nie musimy już planować wcześniejszych badań. To ważna zmiana szczególnie w przypadku wakacji last minute, kiedy kupujemy ofertę z wylotem np. na drugi dzień. Do tej pory trzeba było wykonać badania na 72 godziny przed planowanym przekroczeniem granicy.

Po przekroczeniu granicy cypryjskiej nie obowiązuje nas kwarantanna. Podobnie po powrocie do Polski.

d3bxruw

Władze sanitarne Republiki Cypryjskiej zastrzegają sobie prawo do wyrywkowej kontroli pasażerów na lotniskach w Larnace i Pafos - czyli zrobienia bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. Jeśli zostaniemy wytypowani, zostaniemy poproszeni o pozostanie na terenie lotniska ok. 1,5 godziny.

Wystarczy formularz Cyprus Flight Pass

Zniesienie obostrzenia nie oznacza, że władze cypryjskie przestały dbać o bezpieczeństwo. Przeciwnie. Zanim przekroczymy granicę z Cyprem, 24 godziny wcześniej będziemy musieli wypełnić formularz Cyprus Flight Pass. To prosta deklaracja naszego stanu zdrowia czy miejsca planowanego pobytu na Cyprze. Wypełniamy go przez internet na stronie www.cyprusflightpass.gov.cy. Formularze są również dostępne w punktach odprawy na lotniskach.

Cypr Północny nadal z testem

Zwiększenie swobody podróżowania dotyczy wyjazdów na Cypr Południowy, inaczej wygląda sytuacja w przypadku Cypru Północnego. Tutaj zrobienie testów przed podróżą nadal jest wymagane.

Wakacje 2020 na Cyprze

Hotele i restauracje już są otwarte, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Jedną z kluczowych kwestii jest zachowanie odstępów 2 metry od innych osób, a jeśli nie jest to możliwe - noszenie maseczki ochronnej.

Przed podróżą i po przylocie na wyspę możemy mieć zmierzoną temperaturę na lotnisku, a w samolocie pasażerowie noszą maseczki.

Biura podróży oferują wycieczki na Cypr Południowy z wylotem z Warszawy, Poznania, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Gdańska i Berlina. Ceny wycieczek zaczynają się od 829 zł od osobę.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3bxruw
d3bxruw
d3bxruw