Trwa ładowanie...

Pierwsi turyści z Polski polecieli na wakacje

Dzisiaj o godzinie 6:40 czasu polskiego pierwsi turyści z Polski polecieli na zagraniczny urlop. Na pokładzie samolotu lecącego z Katowic Pyrzowic do Burgas w Bułgarii było 70 osób. To pierwszy przelot zaledwie dzień po otwarciu nieba, kolejna grupa turystów wylatuje dziś do Bułgarii z lotniska w Warszawie.

Share
Start samolotu
Start samolotuŹródło: Istock
d3bxruw

Zaledwie dzień po otwarciu nieba dla samolotów pierwsza maszyna z turystami z Polski wzniosła się nad lotnisko w Katowicach Pyrzowicach o 6:40 rano. Przed nimi wakacje w Burgas, jednym z najpopularniejszych bułgarskich kurortów. Jedni na ten moment czekali z utęsknieniem, inni wciąż obawiają się jeszcze lotów, choć można powiedzieć, że ta obawa z dnia na dzień słabnie.

Layer 1

W samolocie lecącym z Katowic byli nasi klienci, również tacy, którzy zdecydowali się na zakup wycieczki zaledwie wczoraj, w dniu otwarcia nieba. To pokazuje, że na ten moment turyści czekali i tylko jak pragnienia stały się realne, kupili wycieczkę z realizacją niemal natychmiastową. Kolejni lecą dziś do Bułgarii z Warszawy. 

Klaudyna Fudala
Rzecznik Prasowy Wakacje.pl

To pokazuje, jak duży jest potencjał w podróżowaniu za granicę i choć mówi się, że ten sezon będzie należał do Polski, to wypoczynek w popularnych kurortach zagranicznych ma swoich zwolenników. Dzisiaj możemy lecieć do Bułgarii, za chwilę granice otworzy dla nas Grecja.

d3bxruw

Te dwa kraje są najczęściej wybierane na wakacje przez Polaków, dlatego kiedy patrzymy dziś na 70 na 90 możliwych zajętych miejsc, spodziewamy się jeszcze większych ilości w przypadku Grecji - dodaje Klaudyna Fudala z Wakacje.pl.

Airbus A320 ze 180 miejscami mógł zabrać na pokład 90 osób. Finalnie wsiadło 70 osób. Jak na pierwszy przelot i drugi dzień po otwarciu przestrzeni powietrznej dla samolotów pasażerskich, ta liczba napawa optymizmem.

Na lotnisku w Burgas na turystów czekało specjalne przywitanie. Bułgaria od kilku sezonów jest w pierwszej piątce, a nawet w pierwszej trójce najczęściej wybieranych kierunków na wakacje.

Bułgaria otworzyła się na turystów 1 czerwca. Polacy mogą spędzić już urlopy na Cyprze, w Czarnogórze, Chorwacji i we Włoszech. Od 1 lipca dołączy do nich ukochana przez Polaków Grecja.

Sprawdź wycieczki w najbliższym czasie:

Wakacje w Grecji

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3bxruw
d3bxruw
d3bxruw