Trwa ładowanie...

PILNE: Hotele i stoki narciarskie w Polsce otwarte od 12 lutego

Od piątku 12 lutego mogą otworzyć się hotele i miejsca wypoczynkowe w Polsce – ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Są jednak warunki. Obiekty mogą być obłożone w 50 procentach, a posiłki zjemy w pokoju.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Hotele otwierają się 12 lutego
Hotele otwierają się 12 lutegoŹródło: Istock
d3idr6l

Wygląda na to, że wypoczynek w Polsce będzie możliwe jeszcze tej zimy. Od 12 lutego mogą otworzyć się hotele i inne obiekty noclegowe, w tym pensjonaty, domki czy hostele. W otwartych obiektach będą obowiązywać zwiększone restrykcje sanitarne.

Podobnie jak w innych krajach, w których spędzamy urlopy, tylko połowa pokoi będzie mogła być zajęta. Wszystko po to, żeby zachować większy dystans między gośćmi i sprawniej zarządzać ich rotacją. W praktyce z jednej strony oznacza to, że przy większym zainteresowaniu wyjazdami trzeba będzie zaplanować wyjazd w wyprzedzeniem, z drugiej strony mniej gości to bardziej kameralny odpoczynek i ułatwiony dostęp do infrastruktury hotelowej.

Już teraz wakacje w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Głównie wybieramy wypoczynek nad morzem, na Mazurach i w górach. W naszym serwisie oznaczyliśmy oferty, za które możemy płacić bonem turystycznym 500 plus.

d3idr6l

- Spodziewamy się, że po otwarciu hoteli turyści będą chcieli wyjechać też na walentynki czy po prostu na weekend lub dłuższy urlop. Zainteresowanie Polską na lato pokazuje, że chcemy wypoczywać nie tylko za granicą, ale też w kraju - mówi Anna Podpora, kierownik produktu Wakacje.pl.

Posiłki zjemy w pokoju. Co z siłowniami i spa?

Inaczej jednak niż to było np. w Grecji czy w Egipcie, wygląda kwestia posiłków. Zamówione dania będziemy mogli zjeść w pokoju, ponieważ stoliki w restauracjach hotelowych będą wyłączone z użytku.

Premier zapowiedział też otwarcie basenów. Jeszcze nie jest jasne, czy oznacza to otwarcie basenów hotelowych. Szczegóły dotyczące funkcjonowania infrastruktury hotelowej (basenów, siłowni, spa, miniklubów) poznamy po opublikowaniu rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

d3idr6l

Będziemy o tym informować w naszym magazynie.

Od 12 lutego mogą być też czynne stoki narciarskie.

Sprawdź aktualne oferty w Polsce

Biura podróży rozszerzają ofertę w Polsce

Wakacje w Polsce mają szansę być w tym roku bardziej popularne niż przed pandemią, dlatego biura podróży postawiły na rozszerzenie oferty wypoczynkowej w kraju. Znajdziemy w niej nie tylko 5 i 4-gwiazdkowe hotele z Aquaparkami czy w formule all inclusive, ale też pensjonaty czy domki letniskowe, wille i obiekty lecznicze.

d3idr6l

Są też nowości. Biuro podróży Rainbow proponuje wypoczynek w hotelu z dojazdam autokarem, a Tourist Polska wycieczki objazdowe autokarem w najróżniejsze zakątki Polski.

W tym roku oferta wakacji w Polsce dostępna w Wakacje.pl jest znacznie szersza niż w poprzednich latach.

- Mamy obecnie najszerszą ofertę wypoczynku w Polsce wśród internetowych platform sprzedaży wycieczek. To nowe możliwości dla tych, którzy już podróżowali za naszym pośrednictwem, ale też szansa na poznanie Wakacje.pl dla miłośników wypoczynku w Polsce – mówi Anna Podpora.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3idr6l
d3idr6l
d3idr6l