Trwa ładowanie...
d4kpvb3

PILNE: Hotele w Polsce zamknięte dla turystów

Od soboty 7 listopada obiekty hotelowe w całej Polsce będą niedostępne dla turystów. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, hotele będą mogły przyjmować tylko gości w podróżach służbowych. Takie restrykcje będą obowiązywały do 29 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hotele zamknięte dla turystów
Hotele zamknięte dla turystów (Istock)
d4kpvb3

Listopadowa zmiana planów

Do tego, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, powoli się przyzwyczajamy. Szczególnie turyści, którzy w tym sezonie co dwa tygodnie byli zaskakiwani nowymi regulacjami. Tym razem obostrzenie dotyczą wyjazdów krajowych. Hotele w całej Polsce mogą realizować pobyty wyłącznie osób w podróżach służbowych. Co to oznacza dla turystów?

Jeśli zaplanowaliśmy weekend w SPA czy dłuższy pobyt w hotelu w listopadzie, będziemy musieli zmienić plany. Ograniczenie przyjmowania gości obowiązuje do 29 listopada, zatem wszystkie wyjazdy grudniowe obecnie nie są zagrożone. Szczególnym powodzeniem cieszą się co roku wyjazdy w okresie świąteczno-sylwestrowym i obiekty położone blisko stoków narciarskich. Obecnie takie wyjazdy nie są odwoływane i zgodnie z nowymi przepisami, te będą mogły się odbyć.

d4kpvb3

Anulowane rezerwacje – kiedy zwrot pieniędzy?

Komunikat o zamknięciu hoteli dla turystów premier Morawiecki przedstawić dzisiaj (4 listopada) po godzinie 14:00, zatem decyzje biur podróży o alternatywach dla anulowanych pobytów jeszcze nie zapadły. Można się jednak spodziewać, że w najbliższych dniach turyści dostaną propozycje zmiany lub voucherów, tak jak to miało miejsce latem.

Biura podróży będą teraz informować swoich klientów o anulacjach terminów listopadowych i zasadach zwrotu wpłaconych pieniędzy. Przypominamy, że zasada wydłużenia czasu na zwrot o 180 dni już nie obowiązuje i biura podróży zwrócą nam pieniądze w ciągu 14 dni od dnia anulacji.

Dla kogo zwrot pieniędzy?

Całkowity zwrot kosztów otrzymają klienci, których wyjazd zostanie anulowany przez biuro podróży lub którzy wystąpią o zwrot za pobyt w terminie objętym zakazem rządu (do 29 listopada).

d4kpvb3

W przypadku pobytów krajowych w grudniu decyzja o zamknięciu nie zapadła, tym samym mogą się one odbyć i rezygnacja wiąże się z kosztem określonym w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa (OWU), będących częścią umowy z biurem podróży, chyba że nasza umowa umożliwia nam zwolnienie z takich kosztów. Podsumowując, zajrzyjmy do umowy i sprawdźmy, jakie są warunki zmiany i rezygnacji. Miejmy też nadzieję, że w grudniu sytuacja się poprawi i spędzimy grudniowy czas tak, jak sobie wymarzyliśmy.

d4kpvb3
d4kpvb3
d4kpvb3