Trwa ładowanie...

PILNE: Hotele w Polsce zamknięte dla turystów

Od soboty 7 listopada obiekty hotelowe w całej Polsce będą niedostępne dla turystów. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, hotele będą mogły przyjmować tylko gości w podróżach służbowych. Takie restrykcje będą obowiązywały do 29 listopada.
Share
Hotele zamknięte dla turystów
Hotele zamknięte dla turystówŹródło: Istock
d2wp1yk

Listopadowa zmiana planów

Do tego, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, powoli się przyzwyczajamy. Szczególnie turyści, którzy w tym sezonie co dwa tygodnie byli zaskakiwani nowymi regulacjami. Tym razem obostrzenie dotyczą wyjazdów krajowych. Hotele w całej Polsce mogą realizować pobyty wyłącznie osób w podróżach służbowych. Co to oznacza dla turystów?

Jeśli zaplanowaliśmy weekend w SPA czy dłuższy pobyt w hotelu w listopadzie, będziemy musieli zmienić plany. Ograniczenie przyjmowania gości obowiązuje do 29 listopada, zatem wszystkie wyjazdy grudniowe obecnie nie są zagrożone. Szczególnym powodzeniem cieszą się co roku wyjazdy w okresie świąteczno-sylwestrowym i obiekty położone blisko stoków narciarskich. Obecnie takie wyjazdy nie są odwoływane i zgodnie z nowymi przepisami, te będą mogły się odbyć.

d2wp1yk

Anulowane rezerwacje – kiedy zwrot pieniędzy?

Komunikat o zamknięciu hoteli dla turystów premier Morawiecki przedstawić dzisiaj (4 listopada) po godzinie 14:00, zatem decyzje biur podróży o alternatywach dla anulowanych pobytów jeszcze nie zapadły. Można się jednak spodziewać, że w najbliższych dniach turyści dostaną propozycje zmiany lub voucherów, tak jak to miało miejsce latem.

Biura podróży będą teraz informować swoich klientów o anulacjach terminów listopadowych i zasadach zwrotu wpłaconych pieniędzy. Przypominamy, że zasada wydłużenia czasu na zwrot o 180 dni już nie obowiązuje i biura podróży zwrócą nam pieniądze w ciągu 14 dni od dnia anulacji.

Dla kogo zwrot pieniędzy?

Całkowity zwrot kosztów otrzymają klienci, których wyjazd zostanie anulowany przez biuro podróży lub którzy wystąpią o zwrot za pobyt w terminie objętym zakazem rządu (do 29 listopada).

d2wp1yk

W przypadku pobytów krajowych w grudniu decyzja o zamknięciu nie zapadła, tym samym mogą się one odbyć i rezygnacja wiąże się z kosztem określonym w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa (OWU), będących częścią umowy z biurem podróży, chyba że nasza umowa umożliwia nam zwolnienie z takich kosztów. Podsumowując, zajrzyjmy do umowy i sprawdźmy, jakie są warunki zmiany i rezygnacji. Miejmy też nadzieję, że w grudniu sytuacja się poprawi i spędzimy grudniowy czas tak, jak sobie wymarzyliśmy.

d2wp1yk
d2wp1yk
d2wp1yk