Trwa ładowanie...

Planujesz wakacje w Chorwacji? Wystarczy tańszy test antygenowy

Chorwacja przekazała dobrą wiadomość dla turystów planujących spędzić w tym kraju wakacje. Jeszcze przed wysokim sezonem kraj dopuści możliwość posiadania szybkiego i tańszego testu antygenowego, a nie jak do tej pory testu PCR.
Share
Wakacje w Chorwacji
Wakacje w ChorwacjiŹródło: Shutterstock
d2rq3jt

Jeśli tegoroczne wakacje chcemy spędzić w Chorwacji, wystarczy nam wynik testu antygenowo. Rząd Chorwacji wpisał Polskę na listę krajów objętych taką ulgą.

To rozwiązanie spodoba się turystom, bo oszczędzą czas i pieniądze. Za test PCR płacimy ok. 500 zł, a za antygenowy ok. 100 zł. Łatwo policzyć, że czteroosobowa rodzina zaoszczędzi nawet ok. 1600 zł.

Testy antygenowe będą honorowane zarówno dla turystów przylatujących samolotem, jak i przyjeżdżających lądowymi środkami transportu. Jeszcze nie znamy daty, od kiedy nowe zasady będą obowiązywały, ale Chorwacja zapowiada ich wprowadzenie jak najszybciej, jeszcze przed wysokim sezonem.

d2rq3jt

Z obowiązku wykonania testu będą zwolnione osoby zaszczepione dwiema dawkami szczepionki na Covid-19.

Chorwacja zapowiedziała też zwiększenie liczby punktów do testów, również w kurortach.

Wakacje w Chorwacji – ile kosztują?

Za wakacje z dojazdem własnym, w zależności od wariantu wyżywienia i standardu hotelu zapłacimy od ok. 450 zł do ok. 1300 zł za osobę za tygodniowy pobyt.

Za wakacje z przelotem w dobrej klasy 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem zapłacimy od 1200 zł.

Do Chorwacji z biurem podróży polecimy z Warszawy, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia czy Berlina.

d2rq3jt
d2rq3jt
d2rq3jt