Trwa ładowanie...

Plaże w Egipcie będą zamknięte, ale nie dla turystów

Władze Egiptu na 2 tygodnie zaostrzają zasady bezpieczeństwa związane z pandemią, a na zakończenie postu, od 12 do 16 maja, wprowadzają zakaz korzystania z parków i plaż. Zakaz ten nie obejmie turystów. Jakie zasady będą obowiązywać od 6 maja w Egipcie?

Share
Plaże w Egipcie będą zamknięte, ale nie dla turystówŹródło: Shutterstock
d2fxrtc

Plaże będą otwarte dla turystów

Informacja o tymczasowym zamknięciu plaż (od 12 do 16 maja) z okazji święta Id al-Fitr (święto dziękczynienia), mogła zaniepokoić turystów, którzy w tym czasie będą wypoczywali w Egipcie. Zakaz wchodzenia na plaże i do parków dotyczy jednak mieszkańców i miejsc publicznych – zarówno parków, jak i plaż.

To oznacza, że turyści wypoczywający w hotelach będą mogli bez przeszkód spędzać czas na hotelowych plażach i w ogrodach.

d2fxrtc

Zdecydowana większość resortów w Egipcie jest położona w linii brzegowej z dostępem do prywatnej plaży, więc zakaz w praktyce nie obejmie turystów podróżujących w sposób zorganizowany.

Jakie zasady w Egipcie od 6 maja

Od 6 maja przez 2 tygodnie restauracje, sklepy i galerie handlowe będą zamykane o godz. 21:00. Wprowadzono też tymczasowy zakaz organizacji dużych zgromadzeń, w tym koncertów.

Rzadko kiedy osoby podróżujące do Egiptu w sposób zorganizowany, w tym z dziećmi, decydują się na odwiedzanie miejskich restauracji, tym bardziej że Egipt jest kierunkiem słynącym z bogatej oferty all inclusive w hotelach i taką najczęściej wybierają turyści.

d2fxrtc

- Większość turystów spędzających wakacje w Egipcie nastawia się na wypoczynek na terenie hotelu i korzystanie z bogatej infrastruktury resortów, od Aquaparków po korty tenisowe. Plaże, restauracje hotelowe, baseny czy ogrody będą dostępne, więc turyści nie odczują zaostrzenia zasad w hotelu – mówi Anna Podpora, kierownik ds. produktu w Wakacje.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2fxrtc
d2fxrtc
d2fxrtc