Trwa ładowanie...

Tunezja przedłuża obowiązkową kwarantannę. Kiedy wytyczne dla turystyki zorganizowanej?

Podróżni udający się do Tunezji przynajmniej do końca kwietnia muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 i poddać się kilkudniowej kwarantannie. Kraj opracowuje już jednak zasady, które będą obowiązywały turystów w sezonie letnim. Kiedy ich ogłoszenie?

Share
Tunezja - jakie są zasady wjazdu dla podróżnych?
Tunezja - jakie są zasady wjazdu dla podróżnych?Źródło: Shutterstock
d2w8j0y

Władze Tunezji zdecydowały się przedłużyć do końca kwietnia warunki wjazdu dla podróżnych, a także rozszerzyć dotąd obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

Tunezja – zasady wjazdu

Osoby wybierające się do Tunezji nadal muszą wykonać test PCR na obecność koronawirusa i uzyskać jego negatywny wynik. Badaniu należy poddać się w czasie nieprzekraczającym 72 godziny przed wjazdem do Tunezji.

Dodatkowo, podróżni są proszeni o wypełnienie i wydrukowanie formularza wjazdowego dostępnego na stronie: https://app.e7mi.tn/language Podaje się w nim dane osoby przekraczającej granicę (m.in. imię, nazwisko, narodowość, numer paszportu), datę rozpoczęcia podróży i kraj, z którego przyjeżdża się do Tunezji, a także określa miejsce, w którym odbędzie się obowiązkową kwarantannę.

d2w8j0y

Do 30 kwietnia kwarantanna i godzina policyjna

Tunezyjski rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązku kwarantanny dla podróżnych. Teraz potrwa ona pięć, a nie siedem, dni i nie będzie można jej skrócić. Wcześniej po upływnie 48h podróżni mogli wykonać test na koronawirusa. Jego negatywny wynik zwalniał z obowiązku odosobnienia. Kwarantannę należy odbyć w miejscu wskazanym wcześniej w formularzu wjazdowym.

Od 10 kwietnia w Tunezji obowiązuje też godzina policyjna, która zaczyna się o 22.00 i trwa do 5.00 rano. Zakazane są zgromadzenia, a w przestrzeni publicznej należy nosić maseczki zasłaniające usta i nos. Te zasady mają obowiązywać do 30 kwietnia.

Tunezja – kiedy start sezonu turystycznego?

Jak informuje Biuro Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie, na razie nie ma jeszcze wytycznych dotyczących turystyki zorganizowanej. Tunezja przygotowuje się już jednak na przyjęcie zagranicznych gości i decyzje dotyczące zasad wjazdu dla turystów w sezonie letnim mają zostać ogłoszone w ciągu najbliższych dni.

Wakacje w Tunezji są dostępne w ofercie na lato 2021 biur Coral Travel, Itaka, Rainbow, Sun&Fun, Exim Tours, Oasis Tours czy Best Reisen, a pierwsze wyloty zaplanowano na maj 2021.

d2w8j0y
d2w8j0y
d2w8j0y