Trwa ładowanie...

Tunezja zmienia przepisy – test PCR i kwarantanna dla podróżnych

Od 1 lutego osoby podróżujące do Tunezji nie tylko muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa, ale po przekroczeniu granicy odbyć 7-dniową kwarantannę. Jak długo będą obowiązywały te zasady i co z wyjazdami do Tunezji?
Share
Tunezja zmienia zasady wjazdu dla obcokrajowców
Tunezja zmienia zasady wjazdu dla obcokrajowcówŹródło: Pixabay
d3n5lct

Jak czytamy na stronie Ambasady RP w Tunisie, nowe warunki wjazdu do Tunezji zostały wprowadzone „w związku z rozwojem pandemii COVID-19 i pojawieniem się w niektórych krajach nowych mutacji koronawirusa”. Jakie zasady obowiązują obecnie podróżnych wybierających się do tego kraju? Sprawdźmy.

Kwarantanna i testy dla podróżnych

Zimowy sezon turystyczny w Tunezji zakończył się już w styczniu. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w tym kraju i wprowadzanymi przez tamtejszy rząd ograniczeniami (m.in. obowiązkiem okazania negatywnego wyniku testu PCR, wydłużeniem godziny policyjnej czy zakazem korzystania z restauracji i barów na miejscu), biura podróży anulowały wyloty do tego kraju do końca marca.

d3n5lct

Wraz z początkiem lutego warunki wjazdu do Tunezji dla obcokrajowców zostały jeszcze bardziej zaostrzone. By obecnie przekroczyć granicę tego północnoafrykańskiego państwa, każdy podróżny jest zobowiązany do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR wykonanego na 72h przed zaplanowaną podróżą i okazania podczas check-in vouchera potwierdzającego rezerwację w hotelu wyznaczonym do odbycia kwarantanny.

Następnie podróżni są kierowani na obowiązkową, 7-dniową kwarantannę. Odbywają ją na własny koszt, w jednym z ośrodków wyznaczonych do tego celu. Siódmego dnia izolacji są zobowiązani do wykonania – na własny koszt – kolejnego testu RT-PCR. W przypadku jego negatywnego wyniku, mogą opuścić ośrodek kwarantanny.

Dodatkowo, rząd Tunezji czasowo zawiesił podróże lotnicze i morskie z i do krajów, w których doszło do rozprzestrzenienia się nowej mutacji koronawirusa. Mowa o Wielkiej Brytanii, Republice Południowej Afryki i Brazylii.

Co z wyjazdami do Tunezji?

Biura podróży anulowały wszystkie wyjazdy do Tunezji w sezonie zima 2020/2021, a więc do końca marca.

d3n5lct

Wczasy w tym północnoafrykańskim państwie są jednak dostępne w ofercie na lato 2021 biur Coral Travel, Itaka, Rainbow, Sun&Fun, Exim Tours, Oasis Tours czy Best Reisen. Ceny pobytów w dobrze ocenianych 4-gwiazdkowych hotelach z opcją all inclusive w maju zaczynają się od 1410 zł za osobę.

Organizatorzy wyjazdów na bieżąco śledzą sytuację wjazdową do Tunezji i jeśli ulegnie ona zmianie, wycieczki będą realizowane planowo. Wiele na to wskazuje, bo sam rząd Tunezji podkreśla, że obecne zasady podróży są tymczasowe. Specjalnie powołany zespół, który obserwuje rozwój epidemii w tym kraju, zbiera się regularnie i co tydzień aktualizuje przepisy. Niewykluczone więc, że bliżej sezonu letniego ulegną one złagodzeniu.

Przypominamy, że w ubiegłym roku w okresie wakacyjnym władze Tunezji zwolniły z obowiązku kwarantanny i wykonania testu turystów podróżujących w ramach zorganizowanych wyjazdów czarterowych. Czy takie zasady zostaną wprowadzone również w tym roku? O wszystkich kluczowych decyzjach poinformujemy w naszym Magazynie.

d3n5lct
d3n5lct
d3n5lct