Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Nowe zasady podróży na Sardynię

Kolejna destynacja, obok Grecji i Hiszpanii, wprowadziła obowiązek posiadania kodu QR przed przekroczeniem swojej granicy. Chodzi o Sardynię, ulubioną włoską wyspę gwiazd z całego świata i turystów szukających spokoju.

Share
Sardynia
SardyniaŹródło: Istock
d46zzfd

Wakacje na Sardynii szczególnie upodobały sobie znane osoby z całego świata, które wracają tu każdego roku. Swoje wille mają tu m.in. Meryl Streep, Leonardo di Caprio, a nawet Władimir Putin. Nic dziwnego, bo wyspa gwarantuje wypoczynek w kameralnej, niemalże kuluarowej atmosferze.

Na próżno szukać tu wielkich hoteli z neonami czy krzykliwych ulic pełnych barów. Te, oczywiście, są, ale raczej panuje w nich spokojna atmosfera, a czas płynie wolno. Na północy wyspy - na Szmaragdowym Wybrzeżu, hotele wtapiają się w krajobraz niczym skały, a pokoje urządzone są w oszczędnym sardyńskim stylu. Na południu, w okolicach Cagliari, znacznie bardziej poczujemy wpływy afrykańskie, również w wystroju.

Będąc na wakacjach na Sardynii warto zaplanować wycieczkę w kilka kultowych miejsc, wśród których jest bandyckie miasteczko Orgosolo (interior), pełne wysmakowanego splendoru i jachtów Porto Cervo (północ) czy znaleźć czas na rejs promem po archipelagu La Maddalena, a nawet na francuską Korsykę.

d46zzfd

Wakacje na Sardynii - nowe zasady

Zanim jednak zarezerwujemy wakacje na Sardynii, zapoznajmy się z nowymi zasadami bezpieczeństwa.

  • Po przylocie na wyspę nie musimy przechodzić kwarantanny.
  • Możemy wjechać na terytorium Sardynii bez konieczności robienia testów na obecność koronawirusa.
  • Przed podróżą - na 48 przed przylotem na wyspę, mamy obowiązek wypełnić formularz PLF, dostępny na stronie internetowej: https://sus.regione.sardegna.it/sus/covid19/regimbarco/init

Formularz PLF i kod QR - ważne informacje

  • Formularz wypełniamy na 48 godzin przed przylotem.
  • Wymagane jest wpisanie adresu hotelu, w którym będziemy zakwaterowani w czasie wakacji. Adresy hoteli znajdują się na ich oficjalnych stronach internetowych.
  • Po wypełnieniu formularza PLF otrzymamy potwierdzenie wypełnienia na nasz adres e-mail oraz unikalny kod QR.
  • Kod QR drukujemy lub zapisujemy w urządzeniu mobilnym w celu obowiązkowego okazania na lotnisku wylotowym i docelowym.
  • W przypadku niewygenerowania kodu QR powinniśmy wydrukować nasze potwierdzenie wypełnienia formularza oraz formularz i wypełnić go ponownie w formie papierowej, w sposób identyczny jak online.
  • Własny formularz wypełnia każda osoba dorosła, a jeśli podróżujemy z osobami niepełnoletnimi, dopisujemy je do formularza osoby dorosłej.

Uwaga: Turyści, którzy nie posiadają ani formularza, ani kodu QR, zostani poddani obowiązkowym testom na obecność wirusa Sars-Cov-2.

Przepisy te dotyczą wyłącznie Sardynii, nie obowiązują na pozostałym terytorium Włoch.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46zzfd
d46zzfd
d46zzfd