Trwa ładowanie...

Wakacje 2020 w Bułgarii. Tanie all inclusive pod palmami

Bułgaria to jeden z hitów tego lata. Wybrzeże Morza Czarnego kusi szeroką ofertą hoteli z opcją all inclusive oraz wyjątkowo niskimi cenami. Sprawdź, gdzie i z jakich lotnisk w Polsce polecisz na wakacje do tego kraju.

Share
Wakacje w Bułgarii
Wakacje w BułgariiŹródło: Istock
d3bxruw

Bułgaria to piękne piaszczyste plaże – wybrzeże ma prawie 400 km długości, ciepłe morze, świetna baza noclegowa i loty z wielu polskich miast do najsłynniejszych kurortów. Do Słonecznego Brzegu polecimy z Gdańska, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Warszawy i Modlina, a do Złotych Piasków z Wrocławia, Katowic, Warszawy, Poznania i Łodzi.

Turystów kuszą hotele all inclusive położone bardzo często w pierwszej linii brzegowej, czyli mające bezpośredni dostęp do plaży. Większość ma spore ogrody z kilkoma basenami, a wiele może się pochwalić prawdziwymi aquaparkami na swoimi terenie. To wymarzone miejsce na rodzinne wakacje – wodne szaleństwo na zjeżdżalniach to marzenie każdego dziecka.

Absolutny atut Bułgarii to ceny. Tydzień all inclusive we wrześniu w świetnie ocenianych hotelach spędzimy już od 1300-1400 zł (w obiekcie z aquaparkiem od 1500 zł), w sierpniu od ok. 1700 zł (1900 zł z aquaparkiem).

Biura podróży oferują także wczasy z dojazdem własnym – warto wziąć pod uwagę tę opcję, jeśli zależy nam na zobaczeniu większej części Bułgarii. Tydzień z dojazdem własnym i all inclusive znajdziemy już od 500-600 zł w obiektach z bardzo dobrymi ocenami.

d3bxruw

Słoneczny Brzeg – bułgarski kurort dla każdego

Słoneczny Brzeg to najbardziej znany i kultowy kurort w Bułgarii. To tu znajdziemy najwięcej hoteli – w tym momencie dostępnych ich jest w ofercie biur podróży ok. 200 (latem 2020 wiele obiektów się nie otwiera ze względu na sytuację, więc ta liczba jest mniejsza niż w standardowym sezonie).

To miejsce, w którym odnajdzie się każdy – dosłownie. Znajdziemy tu zarówno wielkie hotele z aquaparkami blisko rozrywkowego centrum, gdzie funkcjonuje wiele restauracji, sklepów i klubów nocnych (te ostatnie ze względu na pandemię mogą być zamknięte), jak i obiekty na przedmieściach w dużo spokojniejszym otoczeniu.

Plaża, niezależnie, czy postawimy na okolice centrum, czy na mniejsze miejscowości pod Słonecznym Brzegiem, np. Św. Wlas, zachwyca kilometrami złocistego piasku. Zejście do morza jest łagodne, więc rodziny z dziećmi będą się tu czuć bezpiecznie.

d3bxruw

Fani zabytków też znajdą tu coś dla siebie bez konieczności wypożyczania auta. Jedynie 4 km od centrum Słonecznego Brzegu leży jedno z najpiękniejszych miasteczek nie tylko w Bułgarii, ale i w Europie. Przepięknie położony na półwyspie Nesebyr znajduje się na liście UNESCO od prawie 40 lat. Na terenie starego miasta znajdziemy przepiękne cerkwie czy ruiny fortyfikacji. Spacer po wąskich uliczkach jest wyjątkowym przeżyciem, które koniecznie trzeba wpisać na listę "do zrobienia".

Bułgaria – co trzeba wiedzieć przed wyjazdem latem 2020?

Polacy mogą wjeżdżać do Bułgarii w celach turystycznych bez obowiązku odbywania kwarantanny. Przed wyjazdem należy jedynie wypełnić deklarację, w której trzeba podać dane kontaktowe podczas pobytu w Bułgarii oraz zadeklarować, że nie jest się chorym. Na miejscu obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, np. sklepach. Zamknięto też bary i kluby nocne oraz dyskoteki, za wyjątkiem powierzchni na świeżym powietrzu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3bxruw
d3bxruw
d3bxruw