Trwa ładowanie...

Wakacje 2020 w Egipcie. Co z tymi wizami?

Na podróż do Egiptu musimy jeszcze poczekać. Ten wakacyjny hit jeszcze nie jest dostępny dla turystów z Europy, w tym z Polski. Tymczasem klienci pytają, czy informacja o zniesieniu wiz jest prawdziwa, bo MSZ na ten temat milczy. Odpowiadamy.

Share
Wakacje w Egipcie
Wakacje w EgipcieŹródło: Istock
dzptork

Egipt, obok Grecji i Bułgarii, co roku przyciąga najwięcej turystów. Powód? Niskie ceny, pewna pogoda, bogata oferta all inclusive i hotele z Aquaparkami. Najbardziej kochamy wakacje w Hurghadzie i Sharm el Sheikh. Na początku lipca wciąż nie ma decyzji rządu Polski o możliwości podróżowania do tego kraju. Mimo to media obiegła informacja o zniesieniu obowiązku posiadania wiz turystycznych. Jedne media cytowały kolejne, tymczasem na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych takiej informacji nie znajdziemy.

Klienci, którzy czekają na otwarcie granicy i chcą zaplanować wakacje w Egipcie, pytają, gdzie szukać potwierdzenia. Skontaktowaliśmy się z Ambasadą Arabskiej Republiki Egiptu w Polsce, a stamtąd skierowali nas do konsulatu, gdzie otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji.

W konsulacie otrzymaliśmy informację, że:

wizy nie będą potrzebne aż do 31 października. Ta ulga dotyczy turystów, którzy do tej pory mogli zakupić wizę na lotnisku. W tej grupie są Polacy. Wizy nie potrzebujemy w przypadku podróży nad Morze Czerwone, do Marsa Matrouh i na Południowy Synaj – czyli do miejscowości, gdzie tak licznie spędzamy wakacje.

Dzięki temu oszczędzamy 25 dolarów za każdą osobę.

dzptork

Egipt otwarty od 1 lipca, ale na wakacje musimy poczekać

Egipt otworzył granice dla turystów z zagranicy 1 lipca, a hotele i restauracje działają już od czerwca. Do tej pory korzystali z nich mieszkańcy kraju. Mimo że egipskie lotniska i hotele są otwarte, turyści z Polski jeszcze nie mogą polecieć na wakacje.

Egipt bardzo mocno przestrzega zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Otwarte są te hotele, które otrzymały certyfikat bezpieczeństwa higienicznego.

All inclusive w czasach zarazy. Tak to wygląda w hotelach

W hotelach może przebywać 50% gości, ograniczona jest też liczba osób, które korzystają z basenów w tym samym czasie. Wszystkie przestrzenie wspólne są regularnie dezynfekowane, a goście hotelowi otrzymują płyny do dezynfekcji. Egipskie hotele zrezygnowały też z otwartych bufetów, posiłki są gościom nakładane przez obsługę. Wymagane jest także zachowanie bezpiecznych odstępów.

O możliwości podróżowania do Egiptu będziemy informować w odrębnym tekście.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dzptork
dzptork
dzptork