Trwa ładowanie...

Wakacje na Malcie możliwe od czerwca. Dla kogo swobodny wjazd?

Od 1 czerwca zagraniczni turyści będą mogli spędzić wakacje na Malcie. Organizacja turystyczna kraju poinformowała, że szybkie tempo szczepień na wyspie pozwala na wznowienie ruchu turystycznego. Polacy będą mogli spędzić wakacje na Malcie, obowiązuje nas jedna z dwóch zasad.
Share
Wakacje na Malcie możliwe od czerwca. Dla kogo swobodny wjazd?
Źródło: Shutterstock
d1ic6mq

Dla kogo Malta otwiera granice?

Możliwość odwiedzenia Malty będą mieli podróżni przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej. Będzie obowiązywała zasada podziału państw wg stref w oparciu o kolory sygnalizacji świetlnej.

Całkowitą swobodę wjazdu bez testu będą mieli podróżni z krajów oznaczonych kolorem zielonym.

d1ic6mq

Możliwość przyjazdu na Maltę będą mieli też podróżni z krajów oznaczonych kolorem czerwonym i bursztynowym, ale ze względów bezpieczeństwa muszą być to osoby zaszczepione przeciw Covid-19 lub posiadające negatywny wynik testu na koronawirusa. Polska jest obecnie zakwalifikowana do krajów oznaczonych kolorem bursztynowym.

Na Malcie system szczepień na Covid-19 działa szybko i sprawnie, pierwszą dawką zaszczepionych jest ponad 40 proc. dorosłych mieszkańców.

Malta otwarta dla Polaków

Od 1 czerwca Malta będzie przyjmowała turystów z Polski, zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki przeciw Covid-19 lub posiadających negatywny wynik testu PCR.

d1ic6mq

Sprawdź oferty wakacji na Malcie

Przyjęcie drugiej dawki szczepionki dopuszczonej w Unii Europejskiej musi się odbyć najpóźniej 10 dni przed podróżą. Jeśli planujemy wylot np. 16 czerwca, do 6 czerwca powinniśmy być zaszczepieni drugą dawką.

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli planujemy urlop na Malcie, a nie będziemy jeszcze zaszczepieni albo przyjmiemy tylko jedną dawkę szczepionki, wystarczy, że wykonamy w Polsce test PCR i jego wynik będzie negatywny. Test powinniśmy wykonać nie później niż na 72 godziny przed przylotem na wyspę.

Jeśli w Polsce spadnie liczba zakażeń koronawirusem, a liczba zaszczepionych wzrośnie, nasz kraj może zostać wpisany na listę państw oznaczonych kolorem zielony, co będzie oznaczało swobodny wjazd dla wszystkich. Jeśli przesuniemy się do strefy czerwonej, obecne zasady nie zmienią się.

  Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Bezpieczna podróż na Maltę

Oprócz klasyfikacji państw wg kolorów, warunków szczepienia i testów, Malta wprowadziła protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID. Ma to dać pewność, że wszystkie otwarte lokale usługowe, w tym gastronomiczne, przestrzegają zasad sanitarnych i bezpieczeństwa i są miejscami bezpiecznymi dla mieszkańców i turystów.

d1ic6mq
d1ic6mq
d1ic6mq