Trwa ładowanie...

Koronawirus a wakacje. To musisz wiedzieć przed podróżą na Malediwy

Biura podróży zapraszają na rajskie Malediwy! Loty z Polski odbywają się regularnie, więc już teraz możesz zaplanować wymarzony urlop. Wcześniej sprawdź jednak aktualne warunki wjazdu na Malediwy i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w wyniku epidemii koronawirusa.

Share
Na malediwskich atolach można spędzić niezapomniany urlop
Na malediwskich atolach można spędzić niezapomniany urlopŹródło: Shutterstock
d8f2pxx

Malediwy są wymarzonym kierunkiem na niezapomniany urlop, z dala od zgiełku miasta i codziennych spraw. Zdaniem wielu, to właśnie na tych koralowych atolach znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie – z białym, miękkim piaskiem, otoczeniem lazurowej laguny i zanurzonymi w wodzie domkami na palach, w których można się zrelaksować i codziennie obserwować fenomenalne wschody i zachody słońca.

Jakie są aktualne zasady wjazdu na Malediwy i o czym warto pamiętać przed podróżą? Zbieramy najważniejsze informacje.

AKTUALIZACJA 30.11.2021

Jakie są zasady podróży na Malediwy?

Wszyscy podróżni wybierający się na Malediwy są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR. Badanie należy zrobić w ciągu 96 godzin przed wylotem – czas jest liczony od momentu pobrania próbek do planowanej godziny startu samolotu.

d8f2pxx

Wynik testu powinien być sporządzony w języku angielskim – zaświadczenie można okazać zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

PAMIĘTAJ: Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu dotyczy wszystkich pasażerów, którzy ukończyli 1. rok życia, w tym również osób zaszczepionych przeciw COVID-19 i ozdrowieńców.

Specjalnie dla klientów Wakacje.pl przygotowaliśmy dedykowaną ofertę testów PCR z zaświadczeniem w języku angielskim. Sprawdź szczegóły i umów się na badanie.

O tych dokumentach pamiętaj przed podróżą

Każda osoba – również dzieci – musi posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Malediwów. Dokument należy okazać m.in. podczas kontroli na lotnisku w Male, by uzyskać bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni.

d8f2pxx

Ponadto, by uzyskać wizę turystyczną, możesz zostać również poproszony/a o przedstawienie biletu powrotnego czy rezerwacji hotelu.

WAŻNE! Przed podróżą pamiętaj o wypełnieniu elektronicznego formularza dostępnego na stronie: https://imuga.immigration.gov.mv/ Należy to zrobić dwukrotnie: przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski.

UWAGA! Kod QR generowany po wypełnieniu formularza jest ważny przez 24 godziny - deklarację należy więc wypełnić nie wcześniej niż 24 godziny przed planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym.

Bezpieczne wakacje - zasady obowiązujące na Malediwach

Podobnie jak w innych destynacjach, na Malediwach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Otwarte pozostają sklepy, bary i restauracje oraz większość obiektów SPA i wellness.

d8f2pxx

Dozwolone są również tzw. split stays (nocowanie w więcej niż 1 obiekcie). Turyści mogą przemieszczać się pomiędzy hotelami na różnych wyspach pod warunkiem uzyskania drogą mailową na co najmniej 2 dni przed przejazdem stosownego zezwolenia.

Zasady powrotu do Polski

Od 1 grudnia 2021 osoby podróżujące do Polski z państw spoza strefy Schengen, w tym wracające z wakacji na Malediwach, są kierowane na 14-dniową kwarantannę.

Czas samoizolacji można skrócić po 8 dniach, wykonując test na obecność koronawirusa (akceptowany jest wyłącznie test RT-PCR) i uzyskując wynik negatywny. Kwarantanna zostanie uznana za zrealizowaną z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku badania do systemu teleinformatycznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe do Polski nie dotyczy:

  • podróżnych z zaświadczeniem o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej. Od chwili przyjęcia ostatniej dawki szczepionki do momentu przyjazdu do Polski musi upłynąć co najmniej 14 dni;
  • dzieci do 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych, którzy zostali w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19;
  • ozdrowieńców – osób, które zakończyły izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia koronawirusem nie później niż 6 miesięcy przed dniem wjazdu do Polski.
d8f2pxx

WAŻNE: Od 1 grudnia 2021 podróżni przybywający do Polski z 7 państw: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe nie mogą skrócić czasu trwania kwarantanny po przedstawieniu negatywnego wyniku testu RT-PCR. Są zobowiązani do odbycia kwarantanny w pełnym zakresie (14 dni).

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d8f2pxx
d8f2pxx
d8f2pxx