Trwa ładowanie...
d1ggct1

Wakacje w 2021 roku? Niektóre biura już wprowadziły tę ofertę do sprzedaży

Epidemia koronawirusa spowodowała, że w branży turystycznej doszło do sytuacji bez precedensu – niektóre biura podróży ruszyły ze sprzedażą wycieczek na lato 2021 jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji. Dlaczego tak jest i co touroperatorzy proponują klientom?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wakacje w 2021 roku? Niektóre biura już wprowadziły tę ofertę do sprzedaży
(Istock)
d1ggct1

Dynamicznie zmieniające się okoliczności związane z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie niejako zmusiły biura podróży do podjęcia niestandardowych działań. Po raz pierwszy w historii jesteśmy świadkami sytuacji, w której część organizatorów wyjazdów zorganizowanych już w kwietniu lub maju wystartowała z ofertą na lato 2021.

Wakacje w przyszłym roku możemy zaplanować z takimi biurami jak Itaka, Rainbow, Exim Tours czy Mouzenidis. I to z uwzględnieniem promocji First Minute, m.in. niskich zaliczek, zniżek dla stałych klientów czy gwarancji najniższej ceny! Jak zapewniają touroperatorzy, ich decyzje są podyktowane przede wszystkim dobrem i oczekiwaniami klientów.

Dzięki wprowadzeniu przez biura podróży oferty na lato 2021 zyskaliśmy szansę zmiany wakacyjnych planów. Jeśli z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej nie mogliśmy pojechać na wymarzony urlop w marcu, kwietniu lub maju bądź obawiamy się wyruszyć na niego w najbliższej przyszłości, mamy możliwość przesunięcia go na konkretny termin. W przypadku anulowanych imprez możemy też wybrać voucher turystyczny, którym opłacimy przyszłoroczny wyjazd.

d1ggct1

Niespodziewany start sprzedaży wycieczek na lato 2021 wynika również z chęci podtrzymania przez touroperatorów umów z dotychczasowymi dostawcami usług – przewoźnikami, hotelarzami i innymi kontrahentami. Wielu z nich o wiele łatwiej przystało na propozycję odnowienia kontraktu na przyszły rok niż na zwrot pieniędzy wpłaconych na ten sezon.

Itaka z ofertami na lato 2021

Jednym z pierwszych biur podróży, które już kwietniu poinformowało o przygotowaniu oferty na lato 2021, była Itaka. Jej program**„Zostań z nami i odkryj świat na nowo” obejmuje ponad 700 hoteli w 46 miejscach wypoczynkowych oraz imprezy objazdowe do ponad 40 krajów. Jak zapewnia organizator, w ofercie są hotele i wycieczki znane i lubiane przez klientów od lat - produkt niezawodnych kontrahentów, którzy czekają na gości z Polski.

Rezerwując wakacje na przyszły rok do 30 czerwca br., klienci Itaki mogą skorzystać z wielu bonusów, m.in. 15-procentowej zaliczki, gwarancji najniższej ceny, niezmienności ceny i bezkosztowej zmiany rezerwacji.

d1ggct1

First Greece ze zniżką do 45%

Równolegle do Itaki z ofertą lata 2021 wystartowało biuro Mouzenidis, z którym wybierzemy się na wakacje do Chalkidiki, na Riwierę Olimpu, Thassos i na Kretę. Na początku wybrane wycieczki będą dostępne z wylotem z Warszawy i Katowic, jednak z czasem propozycja rozszerzy się o kolejne obiekty hotelowe, destynacje oraz lotniska. W pierwszym etapie First Greece Lato 2021 biuro przygotowało wiele korzyści, m.in. zniżki do 45% czy bezpłatne gwarancje najniższej ceny i niezmienności ceny.

Hello Summer 2021

Exim Tours w ofercie „Hello Summer 2021” kusi klientów niską zaliczką – 99 zł oraz pakietem gwarancji, w których skład wchodzą: gwarancja niezmienności ceny, gwarancja najniższej ceny i gwarancja bezkosztowej zmiany składników rezerwacji do 31 stycznia 2021 roku. Touroperator zapowiada, że jego propozycja na 2021 rok będzie odzwierciedleniem tegorocznego programu. Z tym biurem pojedziemy więc m.in. do Egiptu, Tunezji czy Hiszpanii.

d1ggct1

Propozycja biura Rainbow

Na początku maja z przedsprzedażą oferty na Lato 2021 ruszył też Rainbow. Biuro oferuje swoim klientom m.in. gwarancję najniższej ceny, możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji do 30 dni przed wylotem oraz ubezpieczenie od kosztów rezygnacji za 15 zł. Na specjalnych warunkach na wakacje w przyszłym roku mogą się również przepisać Klienci z rezerwacjami do 30 czerwca 2020 r.

Promocja potrwa do 2 czerwca. Na chwilę obecną Organizator uruchomił sprzedaż wczasów oraz wycieczek objazdowych lotami czarterowymi. W późniejszym czasie oferta zostanie uzupełniona o imprezy realizowane z wykorzystaniem lotów rejsowych oraz autobusowe wycieczki objazdowe.


Nawet więc jeśli musieliśmy zrezygnować z naszych tegorocznych planów na wakacje, marzenia o zagranicznych podróżach nie pójdą w niepamięć – możemy je przesunąć… na przykład o rok, a dzięki temu pomóc branży turystycznej w przetrwaniu tego trudnego dla całej gospodarki okresu.

d1ggct1
d1ggct1

d1ggct1