Trwa ładowanie...

Wakacje w Bułgarii – informacje dla turystów

Władze Bułgarii planują rozpocząć sezon turystyczny 1 maja – tuż przed prawosławną Wielkanocą i wraz z początkiem trwającego w Polsce długiego weekendu majowego. Jakie będą zasady bezpieczeństwa dla turystów?
Share
Kiedy początek sezonu turystycznego w Bułgarii?
Kiedy początek sezonu turystycznego w Bułgarii?Źródło: Shutterstock
dmxnsby

Bułgaria rozpocznie sezon już w maju

1 maja – taki termin rozpoczęcia tegorocznego sezonu turystycznego został ustalony na mocy porozumienia między bułgarskim Ministerstwem Turystyki, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i przedstawicielami zdrowia publicznego. Data jest nieprzypadkowa – w tym roku nie tylko w Polsce będziemy cieszyć się z długiego majowego weekendu. Na początek maja przypadają również prawosławne Święta Wielkanocne, co w opinii władz Bułgarii może przyczynić się do wzrostu zainteresowania podróżami krajowymi.

Bułgarzy nie nastawiają się jednak wyłącznie na krajowych turystów. Najprawdopodobniej od początku maja z uroków czarnomorskich kurortów będą mogli skorzystać również zagraniczni goście.

dmxnsby

Jak zapowiedziała minister turystyki Bułgarii, Mariana Nikolova, jej kraj przygotował na ten sezon nowe zasady bezpieczeństwa i obsługi turystów. Oficjalnie zostaną przedstawione w najbliższych tygodniach, chociaż już teraz wiemy, że – podobnie jak minionego lata – będą dotyczyły m.in. zasad dezynfekcji, obowiązku zasłaniania ust i nosa przy użyciu maseczek, zachowania bezpiecznego, co najmniej 1,5-metrowego dystansu czy ograniczonej liczby leżaków i parasoli na plażach oraz przy basenach.

Zasady wjazdu do Bułgarii – marzec 2021

Polacy, podobnie jak obywatele innych państw członkowskich Unii Europejskiej i strefy Schengen, mogą wjechać do Bułgarii, ale pod warunkiem okazania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność koronawirusa.

Badanie należy wykonać na 72 godziny przed planowaną podróżą. Dokument poświadczający negatywny wynik testu powinien być sporządzony w języku angielskim. Na ten moment władze Bułgarii nie zezwalają na zwolnienie z tego obowiązku osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

dmxnsby

Każdy podróżny przed wjazdem do Bułgarii otrzymuje również do wypełnienia krótką deklarację. Jest w niej proszony o podanie swoich danych kontaktowych podczas pobytu w Bułgarii, poświadczenie, że nie jest osobą chorą, a także zobowiązanie się do przestrzegania środków bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa.

Wakacje w Bułgarii lato 2021

W ofercie biur podróży znajdziemy wiele propozycji wycieczek do Bułgarii w sezonie letnim – zarówno w opcji z dojazdem własnym, jak i z podróżą samolotem. Na wakacje do najpopularniejszych czarnomorskich kurortów w regionach Słoneczny Brzeg i Złote Piaski polecimy z ośmiu polskich miast: Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Łodzi i Rzeszowa; a także z Berlina.

Wycieczki do Bułgarii proponują biura podróży Sun & Fun, Coral Travel, Exim Tours, Rainbow, Itaka, Best Reisen, Nekera czy Euro Pol Tour. Znajdziemy oferty z różnymi opcjami wyżywienia, od własnego po opcję all inclusive.

dmxnsby

Ceny na urlop w Bułgarii w okresie wakacji szkolnych i w opcji z podróżą samolotem i wyżywieniem all inclusive rozpoczynają się od ok. 1560 zł za osobę. Za tygodniowe wakacje z dojazdem własnym zapłacimy od 890 zł.

Sprawdź wycieczki do Bułgarii

dmxnsby
dmxnsby
dmxnsby