Trwa ładowanie...

Wakacje w Tunezji: Klienci biur podróży zwolnieni z kwarantanny

Dobra informacja dla osób, które planują wakacje w Tunezji. Rząd tego kraju pojął decyzję o zwolnieniu podróżnych przyjeżdżających w ramach wycieczek zorganizowanych z obowiązku kwarantanny. Od kiedy obowiązują nowe przepisy?

Share
Wakacje w Tunezji - klienci biur podróży zwolnieni z kwarantannyWakacje w Tunezji - klienci biur podróży zwolnieni z kwarantannyŹródło: Shutterstock
d2fxrtc

Jak czytamy w komunikacie Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki, od 19 kwietnia osoby wybierające się do tego kraju z biurem podróży nie muszą odbywać obowiązkowej kwarantanny, o której przedłużeniu informowaliśmy jeszcze tydzień temu.

Wakacje w Tunezji – dla kogo bez kwarantanny?

Z obowiązkowej kwarantanny są zwolnione osoby, które posiadają ważny voucher turystyczny. Musi on zawierać trzy rzeczy: przelot, transfer lotnisko-hotel-lotnisko oraz zakwaterowanie w obiekcie noclegowym. Ulgą są objęci zarówno turyści podróżujący do Tunezji lotami rejsowym, jak i czarterami.

d2fxrtc

Klienci biur podróży nadal musza jednak, tak jak i pozostali podróżni, po przekroczeniu granicy Tunezji przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR na koronawirusa. Badanie należy wykonać nie później niż 72 godziny przed wejściem na pokład samolotu.

Zasady wjazdu do Tunezji dla podróżnych indywidualnych nie zmieniają się. Nadal, oprócz testu na COVID-19, są oni zobowiązani do odbycia 5-dniowej kwarantanny.

Wakacje w Tunezji – zasady na miejscu

Jak informuje Tunezyjski Urząd ds. Turystyki, po przylocie podróżni muszą poruszać się w ramach zorganizowanych grup. Dotyczy to między innymi transferu z lotniska, zakwaterowania w hotelu, a także przemieszczania się w turystycznych obiektach noclegowych i poza nimi, np. w ramach wycieczek czy zwiedzania miasta.

Wszystkie osoby wybierające się na wakacje do Tunezji są też proszone o przestrzeganie Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji do walki z COVID-19. Określono w nim m.in. zasady bezpieczeństwa na terenie obiektów noclegowych, w restauracjach hotelowych i podczas wycieczek fakultatywnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2fxrtc
d2fxrtc
d2fxrtc