Trwa ładowanie...
d16shyk

Weekend w Bydgoszczy. Co warto zobaczyć

Czy prawdziwe są opinie mieszkańców Kujaw, że w Bydgoszczy nie ma nic ciekawego do zobaczenia? Nic bardziej mylnego! Miasto ma magiczną moc i warte jest odwiedzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Weekend w Bydgoszczy. Co warto zobaczyć
(Istock)
d16shyk

To tutaj możemy spędzić leniwy dzień w największym parku miejskim w Polsce, przenieść się na plan serialu "Przyjaciele" albo poznać historię kostki, która zmieniła świat. Zapraszam na spacer po Bydgoszczy.

Co łączy Bydgoszcz, Sztokholm i Kapsztad?

Przez te 3 miasta przechodzi wspólny, 18 południk długości geograficznej wschodniej. Możemy na nim stanąć dokładnie w centrum Starego Rynku i w zależności od kierunku patrzenia, nasz wzrok będzie skierowany na stolicę Szwecji lub Republiki Południowej Afryki. Frajdę w tym miejscu mają nie tylko dzieci. Jeśli zaczniecie wycieczkę od rynku, prawdopodobnie tu zrobicie swoje pierwsze zdjęcie.

d16shyk

Nie tylko z tymi dwoma miastami Bydgoszcz może się kojarzyć. Miasto słynie z rzek i kanałów wodnych, nie bez powodu nazwane jest więc „Bydgoską Wenecją”. Jeśli mamy więcej niż jedno popołudnie, warto zobaczyć, co oferuje to miejsce. Nie tylko nad rzeką są miejsca, które warto zobaczyć będąc tu np. na weekend z rodziną.

Bydgoski Ryneczek

Zwiedzanie warto zacząć od Starego Rynku. W jego centralnym miejscu stoi pomnik ofiar terroru hitlerowskiego. Wokół rynku znajdziemy kolorowe kamienice, Ratusz Miejski oraz wiele ogródków restauracyjnych, gdzie można miło spędzić czas i smacznie zjeść. Nie zapomnijmy o południku 18.

Spotkanie z Panem Twardowskim

Każdego dnia punktualnie o godzinie 13.13 i 21.13 z jednej z kamienic zlokalizowanych przy rynku, w towarzystwie muzyki pojawia się postać Pana Twardowskiego. Według legendy właśnie w „Gospodzie pod Zgorzelcem” mieszkał czarnoksiężnik. Warto wyczekiwać tego momentu, robi podobne wrażenie do poznańskich koziołków.

d16shyk

Kajakiem wokół Wyspy Młyńskiej

W ramach odpoczynku warto wybrać się na spacer na Wyspę Młyńską z widokiem na piękny budynek opery. Szczególnie wiosną i jesienią w otoczeniu roślinności można się zrelaksować nie wyjeżdżając poza granice miasta. W pobliżu znajdziemy również Przystań Bydgoską, gdzie wypożyczymy sprzęt wodny i popływamy po Brdzie. To idealny sposób na aktywny wypoczynek w mieście dla całej rodziny.

Istock

## Historia kostki, która zmieniła świat

d16shyk

Czyż nie jesteście ciekawi, co może kryć w swojej ofercie Muzeum Mydła i Historii Brudu? Wizyta w tym miejscu polecana jest osobom w każdym wieku. Obiekt prezentuje głównie ciekawą historię higieny człowieka od czasów starożytnych do obecnych. Możemy dowiedzieć się, jak to w praktyce z tym mydłem i higieną było przez setki lat. Oprócz prawdziwej, żeliwnej łaźni można zobaczyć wiele sprzętów higienicznych z XIX wieku. Dodatkowo każda wizyta w muzeum kończy się stworzeniem własnego mydła. Idealna pamiątka z Bydgoszczy.

Klasyka kina w centrum miasta

Bydgoszcz do 2018 roku słynęła ze świata kina. Właśnie tutaj każdego roku w listopadzie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Camerimage, podczas którego można było spotkać twórców kina z całego świata. Jednak fani filmów nie muszą się martwić.

W okolicy rynku znajduje się kawiarnia, w której każdego dnia odbywają się seanse filmowe. W połączeniu ze świeżo paloną kawą lub gorącą czekoladą film nie może być nudny. W środku poczujemy się jak aktorzy serialu „Przyjaciele”, bo wnętrze stylizowane jest na słynny Central Perk.

d16shyk

Blisko natury

Będąc w Bydgoszczy, nie musimy ograniczać się tylko do zwiedzania miasta. Miłośnicy odpoczynku w otoczeniu przyrody też będą zadowoleni. W samym mieście warto wybrać się do papugarni czy na długi spacer wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Prawdziwa bliskość natury czeka nas w Myślęcinku.

To licząca ponad 830 hektarów przestrzeń, na której zlokalizowany jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku. To największy miejski park w Polsce, w którym na pewno nie można się nudzić. Na turystów czeka tu m.in. lunapark, ogród botaniczny, Ogród Fauny Polskiej, a nawet stok narciarski.

d16shyk
d16shyk

d16shyk