Trwa ładowanie...

Wjazd do Turcji tylko z testem PCR

Turcja zmieniła zasady wjazdu dla podróżnych. Od 28 grudnia do 1 marca 2021 roku osoby wybierające się do tego kraju muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa.
Share
Turcja zmienia zasady wjazdu dla podróżnych
Turcja zmienia zasady wjazdu dla podróżnychŹródło: Istock
d2r2j2l

Do tej pory turyści wybierający się do Turcji nie mieli obowiązku legitymowania się negatywnym wynikiem testu na koronawirusa, co sprawiało, że Kraj Półksiężyca był chętnie wybieranym miejscem na urlop, również jesienią, po zakończeniu wysokiego sezonu. W związku ze wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 na świecie, pod koniec grudnia władze Turcji zdecydowały się jednak wprowadzić nowe zasady wjazdu dla podróżnych.

Do Turcji tylko z testem PCR

Jak poinformował minister zdrowia Fahrettin Koca, od 28 grudnia pasażerowie przylatujący samolotem do Turcji, a od 30 grudnia wszyscy podróżni przybywający do tego kraju drogą powietrzną, lądową lub morską są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR na obecność koronawirusa. Badanie należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji. Z tego obowiązku są zwolnione dzieci poniżej 6. roku życia.

d2r2j2l

Osoby, które nie przedstawią negatywnego wyniku testu, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu, a w przypadku przekroczenia granicy lądowej – będą poddane kwarantannie. Zasady te nie dotyczą podróży tranzytowych.

Nowe warunki wjazdu do Turcji mają obowiązywać do 1 marca 2021 roku.

Sprawdź warunki wjazdu do Turcji obowiązujące od marca 2021.

Co z zaplanowanymi na ten czas wyjazdami?

W związku z wprowadzeniem przez turecki rząd obowiązku wykonania testu PCR na obecność koronawirusa biuro Coral Travel zapowiedziało anulację lotów do Turcji od 9 stycznia do 28 lutego 2021 roku.

d2r2j2l

Touroperator proponuje klientom, którzy mieli zaplanowany wyjazd w tym czasie, wystawienie Vouchera Specjalnego o wartości 110% wpłaconej kwoty, zmianę terminu rezerwacji (w obrębie tego samego kierunku) z 10% zniżką od ceny online z systemu Coral Travel Poland lub bezkosztową anulację rezerwacji i zwrot środków w ciągu 14 dni od daty anulacji.

Decyzje o anulacji zimowych wyjazdów do Turcji podejmują też inni touroperatorzy. Szczegółowych informacji na temat dokonanych rezerwacji udziela nasz Dział Obsługi Posprzedażowej (klient@wakacje.pl).

d2r2j2l
d2r2j2l
d2r2j2l