Trwa ładowanie...
d354062

Wracają Emiraty Arabskie i Dominikana. Nowa lista państw objętych zakazem lotów coraz krótsza

Od 16 września obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów, w którym znajdziemy listę państw objętych zakazem lotów do Polski. Pozytywna wiadomość jest taka, że zniknęło z niej 14 państw, w tym Emiraty Arabskie i Dominikana, a większość wakacyjnych kierunków jest dostępna przynajmniej do końca września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdzie polecimy na wakacje
Gdzie polecimy na wakacje (Istock)
d354062

Sezon letni trwa do końca października, a to oznacza, że klienci biur podróży mają zaplanowane wakacje do Grecji, Egiptu czy Turcji. Wszystko wskazuje na to, że na te wakacje polecą, bo większość wakacyjnych destynacji jest dostępna dla turystów.

Polecimy na wakacje

O tej porze roku, na końcówce sezonu, możemy lecieć na wakacje do ulubionych miejsc. Grecja, Turcja, Egipt, Tunezja, Cypr, Malta, Portugalia czy Włochy czekają na turystów z Polski, a biura podróży realizują wycieczki i nadal sprzedają nowe. Częste zmiany przepisów sprawiły, że zarówno turyści, jak i biura podróży musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Efekt? Lato 2020 to zdecydowanie lato wakacji last minute.

d354062

Zakaz dotyczy przelotów liniami rejsowymi - regularnymi i tanimi liniami lotniczymi.

Samoloty czarterowe mogą przewozić pasażerów również do i z krajów objętych zakazem. W praktyce oznacza to, że do Hiszpanii nie polecimy tanimi liniami lotniczymi (głównie Hiszpania kontynentalna), to czarterem już tak (głównie Wyspy Kanaryjskie). Stąd dostępność wycieczek do Hiszpanii na stronach biur podróży.

Na etapie projektu Rząd zapowiadał, że można spodziewać się zakazu lotów na Maltę czy do Chorwacji. Ostatecznie te kraje są nadal dostępne.

Na tę wiadomość turyści czekali, bo Malta to jeden z ulubionych kierunków na zwiedzanie po sezonie, a przede wszystkim niedrogi, obsługiwany przez tanie linie lotnicze.

d354062

Nowością jest to, że z listy krajów objętych zakazem zniknęły dwa bardzo popularne kierunki sezonu zimowego – Emiraty Arabskiej i Dominikana. Czyżby to zapowiedź powrotu egzotyki na najbliższe miesiące?

Nowa lista obejmuje 30 krajów:

· Belize

· Bośni i Hercegowina

d354062

· Czarnogóra

· Federacyjna Republika Brazylii

· Królestwo Bahrajnu

· Królestwo Hiszpanii

d354062

· Izrael

· Katar

· Kuwejt

· Libia

d354062

· Republiki Argentyńska

· Republika Chile

· Republika Francuska

· Republika Gwatemali

· Republika Hondurasu

· Republika Iraku

· Republika Kolumbii

· Republika Kostaryki

· Republika Libańskiej

· Republika Malediwów

· Republiki Mołdawii

· Republika Namibii

· Republika Panamy

· Republika Paragwaju

· Republika Peru

· Republika Surinamu

· Republiki Zielonego Przylądka

· Stany Zjednoczone Ameryki

· Wielonarodowe Państwo Boliwia

· Wspólnota Bahamów.

d354062
d354062
d354062