Trwa ładowanie...

Wybierasz się do Turcji? Pamiętaj o tych dokumentach

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa, a od 15 marca również potwierdzenie wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszenia podróżnego – to, obok paszportu, dokumenty, o których powinny pamiętać osoby wybierające się do Turcji. Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu do tego kraju.
Share
Jakie są zasady wjazdu do Turcji?
Jakie są zasady wjazdu do Turcji?Źródło: Shutterstock
dmxnsby

Turcja to niezmiennie jeden z ulubionych urlopowych kierunków Polaków. Na początku marca biura podróży wznowiły loty do tego państwa. Od marca podróżnych wybierających się do Turcji obowiązują też nowe zasady wjazdu.

Nowy formularz dla podróżnych – do wypełnienia online

Od 15 marca wszystkie osoby wybierające się do Turcji, niezależnie od narodowości, są zobowiązane do wypełnienia elektronicznego formularza zgłoszenia podróżnego – Traveler Entry Form. Należy to zrobić na 72 godziny przed wylotem na wakacje poprzez stronę: https://register.health.gov.tr/.

Traveler Entry Form
Traveler Entry Form

W formularzu podajemy m.in. nasze dane kontaktowe (e-mail, numer telefonu), numer paszportu, datę i formę podróży (np. nazwę linii lotniczej i numer lotu), a także informacje o miejscach, które odwiedzimy w Turcji (np. dane teleadresowe hotelu, w którym będziemy zakwaterowani). Dodatkowo, jeśli w ciągu ostatnich 10 dni podróżowaliśmy do innych państw, jesteśmy proszeni o ich wskazanie.

dmxnsby

Po uzupełnieniu wszystkich informacji na podany w formularzu adres e-mail otrzymamy potwierdzenie rejestracji podróży wraz z unikatowym kodem HES. Ten dokument powinniśmy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym i zabrać ze sobą w podróż. Będziemy go musieli okazać linii lotniczej przed wylotem.

Do Turcji nadal z testem PCR

Osoby planujące podróż do Turcji powinny pamiętać o jeszcze jednym dokumencie. To przetłumaczone na język angielski lub turecki zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na koronawirusa. Badanie należy wykonać w ciągu 72 godzin przed przylotem do Turcji. Dotyczy to wszystkich podróżnych, którzy skończyli 6 lat – osoby zaszczepione i ozdrowieńcy nie są zwolnione z wykonania testu.

Powyższa regulacja obowiązuje do 14 kwietnia 2021 roku. O wszystkich zmianach dotyczących zasad wjazdu do Turcji będziemy informować w naszym Magazynie.

dmxnsby
dmxnsby
dmxnsby