Trwa ładowanie...

Zanzibar. Najgorętszy kierunek zimy 2020/21

To absolutny hit tej zimy. Żeby się o tym przekonać, wystarczy włączyć media społecznościowe. Szybko zobaczymy się, że wygrzewał się tam kolega z podstawówki, rzesze polskich celebrytów i instagramowych blogerek. Co takiego ma w sobie Zanzibar, że stał się najmodniejszym kierunkiem sezonu zimowego?
Share
Zanzibar
ZanzibarŹródło: Unsplash.com
d1ykdry

Zanzibar w ostatnich tygodniach jest na ustach wszystkich. Obok morsowania stał się jednym z najciekawszych trendów tej zimy. Gdy włączymy Instagram i wpiszemy hashtag #zanzibar, zobaczymy masę znanych twarzy. Na rajskiej wyspie na Oceanie Indyjskim wypoczywają gwiazdy, znane zarówno ze szklanego ekranu, jak i mediów społecznościowych.

Na przełomie listopada i grudnia Zanzibar odwiedziła para: Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki. Młodzi aktorzy przetarli szlak kolegom po fachu. Nowy Rok na Zanzibarze powitała Barbara Kurdej-Szatan, a pod jednym ze zdjęć napisała: "Na Zanzibarze jeszcze intensywniej nauczyłam się cieszyć każdą chwilą, celebrować czas i myśleć jak oni – Hakuna Matata! Czyli nie martw się, będzie dobrze!". Rajskie wybrzeże Oceanu Indyjskiego zobaczymy także na zdjęciach Natalii Kukulskiej, Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej czy Klaudii El Dursi.

Ale Zanzibar to nie tylko mekka celebrytów. Okazuje się, że egzotyczny kierunek to obecnie numer jeden w biurach podróży. Polacy chętnie wybierają wyspę pełną słońca, na której w dzień w styczniu jest powyżej 30 st. C. Noce są równie przyjemne – słupek rtęci w tym tygodniu nie spada poniżej 25 st. C.

d1ykdry

Zanzibar – dlaczego warto jechać?

Czym kusi rajska wyspa należąca do Tanzanii? W relacjach przewijają się przepiękne plaże z białym piaskiem, turkusowa woda, a także dużo uśmiechu – miejscowi są niezwykle otwarci i witają turystów z Polski z otwartymi ramionami. To świetne miejsce, żeby oderwać się od pandemicznej rzeczywistości, wygrzać się w promieniach słońca i naładować pozytywnym myśleniem.

Zanzibar to także okazja do podziwiania wyjątkowych gatunków roślin i zwierząt. Warto wybrać się do rezerwatu przyrody Jozani Forest, gdzie zobaczymy małpę Red Colobus (żyjącą wyłącznie na Zanzibarze), wyjątkowe gatunki ptaków, ogromne baobaby i fikusy.

Poza przepiękną przyrodą Zanzibar kusi świetnymi obiektami noclegowymi. Niewielkie hotele wręcz wtopione w tutejszy krajobraz, położone tuż nad wodą, stanowią świetne miejsce na wypoczynek. Dysponują egzotycznymi ogrodami i pięknymi basenami położonymi w cieniu palm,

d1ykdry

Oferta w biurach podróży jest imponująca – żaden inny kierunek nie ma tak wielu propozycji na zimę. Za 5 tys. zł zarezerwujemy tygodniowe wczasy z 2 posiłkami dziennie, pobyty all inclusive zaczynają się od 6-6,5 tys. zł.

Zanzibar – z testem czy bez testu?

Wybierając się na zagraniczne wakacje w trakcie pandemii, przy wyborze kierunku istotna jest informacja, jakie dokumenty wymagane są przy wjeździe do kraju. Zanzibar należy do nielicznych miejsc, które nie wymagają testu na koronawirusa przed wyjazdem. Przed wylotem nie musimy martwić się o żadne formalności. Odpada nam więc dodatkowy wydatek oraz stres.

Zanzibar – skąd polecimy?

Wczasy na Zanzibarze zarezerwujemy z wylotem z wielu polskich miast. Loty odbywają się z Warszawy, Wrocławia, Katowic i Krakowa. Mieszkańców północno-zachodniej Polski mogą z kolei zainteresować wyloty z Berlina. Bezpośredni czarterowy lot na rajską wyspę trwa ok. 10 h, co jak na egzotykę jest bardzo zachęcającym czasem. Lecąc np. na Kubę czy Dominikanę spędzamy w samolocie ok. 13 h.

d1ykdry
d1ykdry
d1ykdry