Trwa ładowanie...

Zaszczepieni wjadą do Egiptu bez testu PCR

Władze Egiptu poluzowały zasady wjazdu dla podróżnych. Od 24 czerwca osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie muszą już robić testów PCR na koronawirusa, by spędzić wakacje w tym kraju.

Share
Wakacje w Egipcie - zaszczepieni wjadą bez testu
Wakacje w Egipcie - zaszczepieni wjadą bez testuŹródło: Shutterstock
d2vt2h4

Na tę informację z pewnością czekało wielu turystów. Po Grecji, Hiszpanii i Turcji również Egipt dołącza do listy państw, do których osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 wjadą bez obowiązku testowania w kierunku koronawirusa.

Wakacje w Egipcie – dla kogo bez testu?

Zgodnie z obowiązującymi od 24 czerwca 2021 roku przepisami, zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR na obecność koronawirusa nie muszą już przedstawiać osoby zaszczepione przeciwko COVID-19. Nie jest też od nich wymagane wykonanie takiego badania po przylocie, na lotnisku w Egipcie.

By wjechać do Egiptu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR, należy przejść pełen cykl szczepienia, czyli przyjąć dwie dawki preparatu Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinofarm, Sinova czy Spotnic lub jedną dawkę Johnson & Johnson.

d2vt2h4

Co ważne, od chwili przyjęcia ostatniej dawki szczepionki do momentu podróży do Egiptu musi upłynąć co najmniej 14 dni.

Po przylocie na lotnisko w Egipcie takie osoby zostaną poproszone o przedstawienie zaświadczenia potwierdzającego przejście pełnego cyklu szczepienia. Musi ono posiadać kod QR i być czytelne. Nie może zawierać poprawek czy uzupełnień.

Takie wymogi spełnia potwierdzenie ukończenia szczepienia, które pobierzemy z Internetowego Konta Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl.

Przypominamy, że z obowiązku wykonania testu PCR na obecność koronawirusa są też zwolnione dzieci do ukończenia 6. roku życia.
d2vt2h4
d2vt2h4
d2vt2h4